Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

وزیر بهداشت ایران: افزایش بهای ارز فرصتی است برای افزایش توریسم درمانی

وزیر بهداشت ایران: افزایش بهای ارز فرصتی است برای افزایش توریسم درمانی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«متأسفانه ساختار مناسبی در توریسم درمانی کشور شکل نگرفته و بازار در اختیار دلالان است.»

آگهی

وزیر بهداشت ایران افزایش نرخ ارز را فرصت مناسبی برای افزایش صادرات و بسترسازی برای ارتقا خدماتی دانست که هزینه آنها بصورت ارز دریافت می‌شود.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

حسن هاشمی وزیر بهداشت ایران روز پنجشنبه اعلام کرد: «در این شرایط همانطور که فرصت برای افزایش صادرات فراهم شده، بستر مناسبی نیز برای ارتقای خدماتی که هزینه آنها به‌صورت ارز دریافت می‌شود فراهم شده و باید از این فرصت استفاده کنیم.»

گردشگری پزشکی در اختیار دلالان است

وی که در حاشیه بازدید از مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، شرایط گردشگری درمانی را در کشور نامناسب خواند و افزود: «متأسفانه ساختار مناسبی در توریسم درمانی کشور شکل نگرفته و بازار در اختیار دلالان است.»

وزیر بهداشت ایران در ادامه گفت: «آژانس‌هایی که باید توریست را از مبدا آماده کرده، نقل و انتقال او را انجام داده و برایش اسکان فراهم کنند نداریم.»

وی همچنین افزود: «متأسفانه ساختار مناسبی در توریسم درمانی کشور شکل نگرفته و نمی‌توانیم آمار بدهیم که چقدر از این محل درآمد داریم یا چه تعداد توریست در این حوزه وارد کشور شده است.»

بنا بر اعلام وزارت بهداشت ایران این کشور در زمینه خدمات دندانپزشکی، جراحی زیبایی، انواع پیوند اعضا، جراحی چشم و لیزردرمانی قابلیت گردشگری درمانی دارد. وزیر بهداشت ایران همچنین اعلام کرد هم ‌اکنون حدود ۲۰۰ بیمارستان این کشور قابلیت ارائه خدمات توریسم درمانی را دارند.

وزیر بهداشت ایران در سفر به استان مرکزی. عکس از ایسنا

همچنین شمار بسیاری از ایرانیان مقیم خارج از کشور هرسال برای بهره‌مند شدن از خدمات درمانی با هزینه پایین‌تر راهی ایران می‌شوند.

سه نهاد وزارت بهداشت، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و همچنین وزارت امور خارجه در ایران دست‌اندرکار گردشگری درمانی یا پزشکی هستند.

کارشناسان می‌گویند ایران توانایی جذب سالانه حدود یک میلیون توریست پزشکی را دارد، امری که می‌تواند درآمدی معادل ۷ میلیارد دلار برای این کشور به همراه داشته باشد.

نوسان ارز و دارو برای بیماران خاص

وزیر بهداشت ایران در این زمینه نگرانی بیماران نیازمند به داروهای خاص گفت: «بیماران خاص با توجه به تجربه تحریم قبلی طبیعتا نگرانی‌هایی دارند، اما این‌بار نمی‌گذاریم مشکلات قبلی تکرار شود. برنامه‌ریزی خوبی در این زمینه صورت گرفته و جای هیچگونه نگرانی برای این بیماران نیست.»

از سوی دیگر نوسان پیوسته بهای ارز در ماه‌های گذشته به نگرانی بیمارانی که به داروهای خاص وارداتی نیاز دارند دامن زده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌ها به نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری: بی‌رمق، حوصله‌بر و فاقد برنامه اقتصادی

مجمع تشخیص و مصلحت نظام ایران مخالف لایحه «حجاب و عفاف» است

سعید لیلاز به یورونیوز: تحریم‌های اتحادیۀ اروپا به سود بناپارتیسم در ایران است