بازیکن کریکت پاکستانی برای سر سیاستمدار اسلام ستیز هلندی جایزه تعیین کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بازیکن کریکت پاکستانی برای سر سیاستمدار اسلام ستیز هلندی جایزه تعیین کرد

یکی از بازیکنان کریکت پاکستان برای سر خیرت ویلدرز، سیاستمدار اسلام ستیز هلندی جایزه تعیین کرد.

این ورزشکار پاکستانی در پی اعلام برگزاری مسابقه کاریکاتور چهره پیامبر اسلام از سوی خیرت ویلدرز دست به اقدام چنین کاری زد. برگزاری این مسابقه کاریکاتور در دوازدهم ژوئن گذشته توسط خرت ویلدرز بصورت رسمی اعلام شد و باعث شد تا اسلام گرایان افراطی از جمله گروه داعش سیاستمدار هلندی را تهدید به مرگ کنند.

انتشار کاریکاتوری از پیامبر اسلام باعث شد تا در سال ۲۰۱۵ دو برادر فرانسوی به دفتر هفته نامه طنز شارلی ابدو حمله کنند و جان ۱۲ نفر از اعضای هفته نامه پاریسی را بگیرند.

انجام چنین مسابقه‌ای از سوی خیرت ویلدرز خشم مسلمانان پاکستانی را برانگیخته است. در ماه مه سال جاری میلادی نزدیک به ۳ هزار نفر از اسلام گرایان در مقابل سفارت هلند در اسلام آباد، پایتخت پاکستان تجمع کرده و سفیر این کشور در پاکستان را نیز تهدید به مرگ کردخ بودند.

نام بازیکن کریکت پاکستانی خالد لطیف است که خود او نیز بدلیل رسوایی‌های مالی و تبانی برای پنج سال از شرکت در رقابت‌های کریکت محروم شده است.

بیشتر بخوانید:

وی با این حال در صفحه فیس بوک خود از هواداران و مسلمانان معتقد خواسته است تا در ازای ۲۴ هزار یورو خرت ویلدرز و هم حزبی هایش را به قتل برسانند. عمران خان، نخست وزیر جدید پاکستان به این موضوع واکنش نشان داد و گفت: «بخش کوچکی از غربی ها هنوز شناخت درستی از حساسیت های مسلمانان نسبت به پیامبر اسلام ندارند.» او وعده داد که بزودی درباره این موضوع در سنای پاکستان صحبت خواهد کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید.