Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دونالد ترامپ: ایمیل های هیلاری کلینتون توسط چین هک شده بودند

دونالد ترامپ: ایمیل های هیلاری کلینتون توسط چین هک شده بودند
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیش از این مقامات اطلاعاتی آمریکا اعلام کرده بودند که روسیه مسئول هک ایمیلهای هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ است.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می گوید ایمیلهای هیلاری کلینتون، رقیب او در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ توسط چین هک شده بود.

رئیس جمهوری آمریکا در حالی این مطلب را در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که مدرکی دال بر آن ارائه نکرده است. دونالد ترامپ نوشت: «ایمیلهای هیلاری کلینتون که بسیاری از آنها حاوی اطلاعات طبقه بندی شده است از سوی چین هک شده بود. اقدام بعدی بهتر است از سوی پلیس فدرال و وزارت دادگستری انجام شود، در غیر این صورت با در نظر گرفتن تمام گام های اشتباهی که برداشته اند اعتبارشان برای همیشه به باد خواهد رفت.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

توئیتر

مقامات اطلاعاتی آمریکا پیش از این اعلام کرده بودند که روسیه مسئول هک ایمیلهای هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ است. توئیت روز سه شنبه دونالد ترامپ مبنی بر هک ایمیلهای هیلاری کلینتون توسط چین در حالی منتشر می شود که تحقیق رابرت مولر، دادستان ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا همچنان ادامه دارد.

برای ۱۲ افسر اطلاعاتی روسیه در ماه ژوئیه از سوی دادگاهی در آمریکا به اتهام نفوذ در شبکه کامپیوتری متعلق به حزب دموکرات و هیلاری کلینتون کیفرخواست صادر شد.

روسیه هرگونه دخالت در انتخابات ریاست جمهوری دو سال پیش آمریکا را رد کرده است. دونالد ترامپ پیش از این در ماه آوریل سال ۲۰۱۷ از احتمال هک ایمیلهای هیلاری کلینتون از سوی چین سخن گفته بود. وی در آن زمان نیز مدرکی دال بر دخالت پکن در انتخابات ایالات متحده ارائه نکرده بود..

واکنش چین

هوا چونیینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به اتهام هک ایمیلهای هیلاری کلینتون از سوی کشورش اظهار داشت: «این اولین باری نیست که اتهامات مشابهی را می شنویم.»

وی افزود: «چین مدافع ثابت قدم امنیت سایبری است. ما قویا با هر شکل از حملات اینترنتی و سرقت اسرار مخالفیم و با آن مقابله می کنیم.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک گروه هکری با هک سایت وزارت خارجه ایران برخی از اسناد را منتشر کرد؛ تهران: تکذیب می‌کنیم

پاسخ ترامپ به مولر: از جریان ملاقات با روس‌ها در برج ترامپ بی‌خبر بودم

چین درک مواضع آمریکا درباره کره شمالی را «دشوار» دانست