فرقه مون؛ ازدواج دسته‌جمعی در کره جنوبی

هاک-جا هان، رهبر فعلی فرقه وحدت مسیحیان، زوج‌ها را متبرک می‌کند
هاک-جا هان، رهبر فعلی فرقه وحدت مسیحیان، زوج‌ها را متبرک می‌کند Copyright REUTERS/Kim Hong-Ji
Copyright REUTERS/Kim Hong-Ji
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هدف از این رسم، تشویق اعضای این کلیسا به تشکیل «خانواده‌های مقدس» است. حدود ۱۰۰۰ زوج عقد ازدواج منعقد و ۳هزار زوج دیگر ازدواج خود را تمدید کردند.

آگهی

کلیسای وحدت مسیحیان کره جنوبی روز دوشنبه ۲۷ اوت (۵ شهریور) مراسم ازدواج دسته‌جمعی برای ۴هزار زوج از ۶۴ کشور مختلف برگزار کرد. این مراسم در منطقه گپ یونگ در ۷۵ کیلومتری شمال شرقی سئول، پایتخت کره جنوبی اجرا شد. طبق اعلام این کلیسا، ۲۸هزار زوج دیگر از ۱۹۰ کشور نیز از طریق اینترنت در این گردهمایی شرکت کردند.

هدف از این رسم، تشویق اعضای این کلیسا به تشکیل «خانواده‌های مقدس» است. حدود هزار زوج عقد ازدواج منعقد و ۳هزار زوج دیگر ازدواج خود را تمدید کردند. سی‌هزار تن از اعضای این کلیسا و مهمانان دیگر در این مراسم که در مرکز صلح جهانی چونگ شیم این کلیسا برگزار شد، شرکت داشتند.

رسم ازدواج متبرک مشهورترین رسم این کلیساست که به شکل ازدواج‌های دسته‌جمعی برگزار می‌شود. پیروان این فرقه اعتقاد دارند با این مراسم از نسب انسانیت گناهکار جداشده و به نسب فرزندان معصوم خدا می‌پیوندند. بعلاوه، فرزندانشان نیز بدین ترتیب از نتایج «گناه نخستین» نجات می‌یابند.

بیشتر بخوانید:

کلیسای وحدت مسیحیان در سال ۱۹۵۴ توسط سون میونگ مون پایه‌گذاری شد. او اعلام کرده بود وی و همسرش مسیحا هستند و از سال ۱۹۶۱ میلادی تا مرگش در سال ۲۰۱۲ هزاران مراسم ازدواج برگزار کرد.

مخالفین این کلیسا آن را فرقه‌ای بدعت‌آمیز و خطرناک می‌دانند. ثروت‌اندوزی و عدم شفافیت حساب‌های این کلیسا نیز از دیگر انتقادات وارد‌شده به این کلیساست. هاک جا هان مون، همسر سون میونگ مون، بعد از مرگ او، رهبری این فقه را به عهده گرفته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مراسم باشکوه ازدواج دسته‌جمعی زوج‌های جوان چینی

رشد فرقه «مرگ مقدس» در مکزیک

تراشیدن سر کودکان در مراسم آیین بودایی در کره جنوبی‌