Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«لجبازی فدراسیون» دلیل عدم اعزام رکورددار ایرانی دوی ماراتن به بازی‌های آسیایی

«لجبازی فدراسیون» دلیل عدم اعزام رکورددار ایرانی دوی ماراتن به بازی‌های آسیایی
Copyright عکس از ایسنا
Copyright عکس از ایسنا
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

محمد جعفر مرادی، دونده ماراتن به یورونیوز فارسی گفت که فدراسیون دو و میدانی ایران با قرار دادن حد نصاب ورودی «عجیب» و با «لجبازی» به دلیل مصاحبه‌هایش، از اعزام وی به مسابقات آسیایی جلوگیری کرد.

آگهی

محمد جعفر مرادی، دوندۀ ماراتن و رکورددار مسابقات دوی ماراتن ایران دلیل عدم اعزام خود به رقابت‌های آسیایی را مانع‌تراشی فدراسیون دو و میدانی اعلام کرد.

این ورزشکار کرمانشاهی در گفتگو با یورونیوز فارسی درباره دلیل عدم اعزام به مسابقات آسیایی گفت: «این سوال را باید از آقای کیهانی رئیس فدراسیون بپرسید زیرا من همه کار انجام دادم و ایشان باز هم مرا به مسابقات نفرستاد.»

محمد جعفر مرادی با اشاره به رکوردهای اخیر خود افزود: «من سه ماه پیش در مسابقات ماراتن (گرجستان) با حدود ۶۵ دقیقه رکورد ایران را زدم که در ماراتن ۲ ساعت و ۱۴ دقیقه محسوب می‌شود اما باز هم فدراسیون من را اعزام نکرد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

#ماراتن#قهرمانی#کشور#مقام#اول

A post shared by محمد جعفر مرادی (@mohamadjafarmoradi) on

مسابقات ماراتن کشوری

وی دلیل این موضوع را مصاحبه‌هایش قبل از المپیک ریو در انتقاد از فدراسیون خواند و گفت: «من قبل از المپیک با هزینۀ شخصی سهمیه المپیک [ریو] گرفتم و در مصاحبه‌هایم خواستار پرداخت این هزینه‌ها [توسط فدراسیون] شدم. اما نه تنها هزینه‌ [اعزام و تمرینات] را پرداخت نکردند که از دو سه سال پیش با من بر سر لج افتادند.»

«فدراسیون با قرار دادن رکورد ورودی پائین‌تر از حد نصاب المپیک، مانع اعزام من شد»

این دونده ایرانی به یورونیوز فارسی گفت که فدراسیون دو و میدانی ایران با قرار دادن حد نصاب ورودی «عجیب» برای مسابقات آسیایی، از اعزام وی ممانعت به عمل آورده است.

آقای مرادی اظهار داشت: «فدراسیون جهانی تنها برای مسابقات المپیک و جهانی رکورد ورودی قرار می‌دهد و برای مسابقات آسیایی رکورد ورودی خاصی ندارد و فدراسیون ما می‌توانست هر ورزشکاری را بفرستد اما برای این مسابقات ورودی گذاشت.»

محمد جعفر مرادی با تاکید بر اینکه هیچ ورزشکاری در رشته دوی ماراتن از سوی فدراسیون به این مسابقات اعزام نشده است افزود: «ورودی تمام رشته‌های دو و میدانی آسان‌تر از المپیک بود اما فدراسیون تنها رکورد ورودی رشته ماراتن را ۵ دقیقه کمتر قرار داد تا من نتوانم مجوز ورود کسب کنم.»

این دونده کرمانشاهی با توجه به رکوردهای قبلی خود و این موضوع که در ماراتن روز گذشته مسابقات آسیایی نفر اول تنها رکورد ۲ ساعت و ۱۸ دقیقه داشت می‌گوید که در صورت اعزام شانس کسب مدال در این مسابقات را داشت و این در حالی است که فدراسیون دو و میدانی ایران به این دونده گفته بود که «به دلیل نداشتن شانس رقابت» وی را اعزام نمی‌کند.

«باز هم با هزینه شخصی سهمیه المپیک آینده را کسب می‌کنم»

این دونده ماراتن می‌گوید که «اینبار هم با هزینه شخصی» خود را برای مسابقات بهمن ماه در دبی آماده می‌کند. او قصد خود را کسب سهمیه المپیک و مسابقات جهانی در رقابت‌های دبی می‌خواند و می‌گوید که در صورت کسب سهمیه، فدراسیون نخواهد توانست از اعزام وی به رقابت‌های المپیک پیش‌رو جلوگیری کند.

محمد جعفر مرادی متولد ۱۳۶۹ در شهرستان گیلان‌غرب در استان کرمانشاه است. او در مسابقات المپیک ریو ۲۰۱۶ با وجود مصدومیت شدید در حین مسابقه، لنگان لنگان و به سختی خود را به خط پایان رساند و مورد تشویق شدید تماشاچیان قرار گرفت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

این دونده علاوه بر کسب موفقیت و قهرمانی در مسابقات داخلی، در سال ۲۰۱۵ نفر دوم مسابقات دوی ماراتن استکهلم سوئد و در سال ۲۰۱۸ نیز نایب قهرمان مسابقه جایزه برزگ باتومی در گرجستان شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض فدراسیون تکواندو ایران به پخش سرود شاهنشاهی به‌جای سرود ملی جمهوری اسلامی

جنجال پیرامون حضور زنان ورزشکار ایرانی بدون حجاب اجباری در مسابقات موی‌تای ازبکستان

طالبان ورزشکاران زن تیم المپیک افغانستان را به رسمیت نمی‌شناسد