Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جان مک‌کین درمان سرطان خود را متوقف کرد

جان مک کین
جان مک کین Copyright  Gunnery Sgt. Bill Lisbon/Marine Corps Air Station Yuma
Copyright  Gunnery Sgt. Bill Lisbon/Marine Corps Air Station Yuma
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خانواده جان مک‌کین، سناتور سرشناس آمریکایی، در بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که با تصمیم او روند درمان بیماری سرطان وی متوقف شده است.

آگهی

خانواده جان مک‌کین، سناتور سرشناس آمریکایی، در بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند با تصمیم او روند درمان بیماری سرطان وی متوقف شده است.

در این بیانیه آمده است: «از زمان تشخیص ابتلا به سرطان، جان مراحل متعددی را برای نجات از سر گذراند. اما پیشرفت بیماری و افزایش ناگزیر سن مهر خود  را بر ماجرا زدند. او اکنون با همان قدرت اراده همیشگی‌اش انتخاب کرده است که روند درمانی را متوقف کند.»

خانواده آقای مک‌کین در این بیانیه از آشنایان و تمام کسانی که او را در این مدت به یاد داشته‌اند، تشکر کرد.

تابستان سال گذشته بود که اعلام شد جان مک‌کین به سرطان مغز مبتلا است. پس از آن او جراحی‌هایی را برای برداشتن تومور‌ مغزی پشت سر گذاشت.

بیشتر بخوانید:سناتور مک‌کین جمهوریخواه به سرطان مغز مبتلاست

آقای مک‌کین که ۸۱ سال سن دارد خلبان سابق ارتش آمریکاست. بعد از آن‌که هواپیمای او در جنگ ویتنام و در زمان بمباران هانوی، در پایتخت ویتنام شمالی سقوط کرد، از ناحیه دو پا و یک دست دچار شکستگی شد و پس از شکنجه دو سال را در انفرادی و در مجموع پنج و نیم سال را در اسارت گذراند.

لحظات اولیه پس از سقوط هواپیمای جان‌مک‌کین در ویتنام شمالی و اسارت او در سال ۱۹۶۷

وی پس از آزادی و ورود به صحنه سیاست، شش دوره به سناتوری ایالت آریزونا در کنگره آمریکا انتخاب شده است. آقای مک‌کین در ژوئیه سال گذشته درحالی که ایام نقاهت پس از عمل مغز خود را می‌گذراند از بیمارستان مستقیم به سنا آمد تا در رای‌گیری درباره لایحه جنجال‌برانگیز لغو بیمه درمانی شرکت کند.

جان مک‌کین  نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ آمریکا بود اما در نهایت پیروزی را به باراک اوباما از حزب دموکرات واگذار کرد.

آقای مک‌کین در سال‌های اخیر در صحنه سیاست بین‌الملل از جدی‌ترین منتقدان روسیه و از حامیان مداخله نظامی علیه بشار اسد برای پایان دادن به کشتار در سوریه بوده است. او سال گذشته در جدلی کلامی، ولادمیر پوتین را «قاتل سوری‌ها» نامید. این سناتور کهنه کار از منتقدان شدید حکومت جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود. وی در سال ۲۰۱۷ در اقامتگاه سازمان مجاهدین خلق شرکت و با مریم رجوی،‌ از رهبران شورای ملی مقاومت دیدار کرد. 

flickr
سناتور مک‌کین و مریم رجوی- آوریل ۲۰۱۷flickr

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وداع با کاپیتول؛ آخرین حضور مک‌کین در کنگرۀ آمریکا

سناتور مک‌کین جمهوریخواه به سرطان مغز مبتلاست

حملات کاخ کرملین و سناتور مک کین به یکدیگر با الفاظ 'نجیبانه و گستاخانه'