حملات کاخ کرملین و سناتور مک کین به یکدیگر با الفاظ 'نجیبانه و گستاخانه'

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حملات کاخ کرملین و سناتور مک کین به یکدیگر با الفاظ 'نجیبانه و گستاخانه'

سخنگوی کاخ کرملین در واکنش به حمله لفظی جان مک کین به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه که او را قاتل سوری ها نامیده بود، «حمله ای گستاخانه» خواند.

به گزارش ایتارتاس، دیمیتری پسکوف همچنین در واکنش به حمله لفظی آقای مک کین گفته است: «خدا را شکر که این نجیب زاده سیاست خارجی آمریکا را شکل نمی دهد.»

مک کین در واکنش به عکس العمل کاخ کرملین در توییتی به کنایه نوشت: «دوستان روسی همیشه با چنان تمجیدهایی مرا مورد عنایت و لطف خود قرار داده اند.»


سناتور مک کین جمهوریخواه که به سیاست ها و اظهارات ضد روسی و ضد سیاست های کاخ کرملین مشهور است در مصاحبه ای در روز یکشنبه همچنین سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه را عامل تبلیغاتی آقای پوتین خواند.

آقای مک کین در ادامه و در انتقاد گفت که زبانش از این که وزیر امور خارجه روسیه در کاخ سفید با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دیدار کند بند آمده است.

سناتور مک کین اتهام بمباران بیمارستان حلب و مراکز درمانی و غیرنظامیان سوری را به روسیه نسبت می دهد که توسط هواپیماهای جنگی روسی صورت می گیرد.

این سناتور آمریکایی اولین بار نیست که به سیاست های کاخ کرملین می تازد. وی منتقد سرسخت دخالت و نقش روسیه در بحران اوکراین و الحاق شبه جزیره کریمه به خاک خود است.