حملات کاخ کرملین و سناتور مک کین به یکدیگر با الفاظ 'نجیبانه و گستاخانه'

حملات کاخ کرملین و سناتور مک کین به یکدیگر با الفاظ 'نجیبانه و گستاخانه'
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سخنگوی کاخ کرملین در واکنش به حمله لفظی جان مک کین به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه که او را قاتل سوری ها نامیده بود، «حمله ای گستاخانه» خواند.

به گزارش ایتارتاس، دیمیتری پسکوف همچنین در واکنش به حمله لفظی آقای مک کین گفته است: «خدا را شکر که این نجیب زاده سیاست خارجی آمریکا را شکل نمی دهد.»

مک کین در واکنش به عکس العمل کاخ کرملین در توییتی به کنایه نوشت: «دوستان روسی همیشه با چنان تمجیدهایی مرا مورد عنایت و لطف خود قرار داده اند.»

I’m always flattered to receive such accolades from our Russian friends! https://t.co/O0J2d6l1W3

— John McCain (@SenJohnMcCain) May 22, 2017

سناتور مک کین جمهوریخواه که به سیاست ها و اظهارات ضد روسی و ضد سیاست های کاخ کرملین مشهور است در مصاحبه ای در روز یکشنبه همچنین سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه را عامل تبلیغاتی آقای پوتین خواند.

آقای مک کین در ادامه و در انتقاد گفت که زبانش از این که وزیر امور خارجه روسیه در کاخ سفید با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دیدار کند بند آمده است.

سناتور مک کین اتهام بمباران بیمارستان حلب و مراکز درمانی و غیرنظامیان سوری را به روسیه نسبت می دهد که توسط هواپیماهای جنگی روسی صورت می گیرد.

این سناتور آمریکایی اولین بار نیست که به سیاست های کاخ کرملین می تازد. وی منتقد سرسخت دخالت و نقش روسیه در بحران اوکراین و الحاق شبه جزیره کریمه به خاک خود است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جان مک‌کین درمان سرطان خود را متوقف کرد

واکنش‌ها به کشته‌شدن پریگوژین؛ پوتین سکوت کرد، رسانه نزدیک به واگنر «خائنان» را مسئول مرگ او خواند

گمانه زنی‌های آمریکا درباره سفر وزیر دفاع روسیه به کره شمالی؛ «مسکو به‌دنبال تامین سلاح است»