خاتمی: اگر حاکمیت تن به اصلاحات ندهد محکوم به شکست است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
خاتمی: اگر حاکمیت تن به اصلاحات ندهد محکوم به شکست است

محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران با انتشار پیامی در حساب تلگرامی منسوب به خود گفت که « اگر حاکمیت تن به اصلاحات ندهد محکوم به شکست است.»

وی که در دیدار با جمعی از «ایثارگران و جانبازان» سخن می‌گفت تاکید کرد که مسئولان باید به مردم پاسخگو باشند. آقای خاتمی همچنین با بیان اینکه «وقتی پایه قوام حکومت که اعتماد و نظر مردم است سست شود، این نظام با خطر مواجه می شود» 

رئیس جمهوری پیشین ایران گفت: «حکومتی که با زور روی کار بیاید ولو با تقویت نفرت علیه حکومت حاکم و با قوه قهریه، حکومت مطلوب الهی نیست و فقط حکومتی مطلوب است که مورد رضایت مردم باشد.»

رئیس جمهوری اسبق ایران در بخش دیگری از سخنانش تقویت دولت را ضروری خواند و «انداختن همه مشکلات به گردن دولت» را «جفا» دانست.

آقای خاتمی همچنین با بیان اینکه «بسیاری از مشکلات موجود از ابتدای انقلاب تلنبار شده است» گفت: «کسانی که خود مسبب مشکلات بزرگ کشور هستند، امروز مدعی شده‌اند.»

رئیس جمهوری پیشین ایران پیش از این ۱۵ راه حل برای برون رفت از وضعیت موجود کشور ارائه کرده بود. از این میان می‌توان به «رفع حصر»، «تغییر نگاه رسانه های ملی»، «آزادی تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی» و «ایجاد فضای باز، امن و آزاد سیاسی» اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: