اروپا در پی تصویب قوانینی برای حذف محتوای تروریستی از شبکه های اجتماعی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
 اروپا در پی تصویب قوانینی برای حذف محتوای تروریستی از شبکه های اجتماعی

کمیسیون اروپا روز دوشنبه اعلام کرد که در حال طراحی قوانینی است که شرکت های بزرگ حوزه تکنولوژی اطلاعاتی را ملزم خواهد کرد محتوای تروریستی شبکه های اجتماعی را حذف کنند.

کمیسیون پس از آن به فکر طراحی این قوانین الزامی افتاد که ارزیابی ها نشان داد قواعد داوطلبانه از سوی شرکت های بزرگ به اندازه کافی کارایی ندارند.

این کمیسیون پیش از این از شرکت های بزرگی چون فیسبوک، توئیتر و گوگل خواسته بود تبلیغات تروریستی را از این شبکه ها ظرف یک ساعت حذف کنند.

سخنگوی کمیسیون اروپا گفته است: «در ارتباط با محتوای تروریستی، نتایج مثبت بودند اما میزان پیشرفت کافی نبوده است.»

مجموعه قوانینی که کمیسیون اروپا در سال جاری در این ارتباط تصویب خواهد کرد آخرین تلاش این اتحادیه برای قاعده مند کردن فعالیت‌های شرکت های بزرگ تکنولوژی اطلاعاتی است.

فیسبوک، توئیتر و یوتیوب در سال ۲۰۱۶ موافقت کردند اکثریت نوشته ها و سخنان نفرت آمیز را طی۲۴ ساعت حذف کنند. مقولاتی که شامل سیاست حذف این شبکه ها می شود حوزه نژادپرستی و محتوای غیرقانونی و خشونت آمیز را شامل می شود.

قوانین جدیدی که کمیسیون اروپا بدنبال تصویب آنهاست جریمه های سنگینی را متوجه شرکت هایی می کند که محتوای تروریستی ظرف زمان خواسته شده حذف نکنند.

تا لحظه تنظیم این خبر فیسبوک، گوگل و توئیتر در این باره واکنشی نشان نداده اند.

پیشتر گوگل اعلام کرده بود که در این شرکت ۱۰ هزار نفر روی محتوای خشونت آمیز و حذف آنها کار می کنند. فیسبوک نیز در ماه آوریل اعلام کرد که تیم ضد تروریستی اش را از ۵۰ نفر به ۲۰۰ نفر افزایش داده است و این تیم ۱.۹ میلیون پست القاعده و داعش را حذف کرده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید