بازجویی ۴ ساعته نتانیاهو توسط پلیس اسرائيل

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بازجویی ۴ ساعته نتانیاهو توسط پلیس اسرائيل

بنیامین نتانیاهو برای دهمین بار طی دو سال اخیر از سوی پلیس اسرائيل بازجویی شد.

نخست وزیر اسرائیل متهم است که در پرونده یک فساد دولتی درباره بزرگترین شرکت مخابراتی اسرائيل نقش داشته است. این مورد تنها یکی از چهار پرونده فسادی است که نام آقای نتاهیاهو در آن مطرح شده است.

پلیس اسرائيل روز جمعه ۱۷ اوت، ۲۶ مرداد به مدت ۴ ساعت از آقای نتانیاهو بازجویی کرد. دو خودروی پلیس درحالی وارد محل اقامت آقای نتانیاهو شدند که معترضان در مقابل در با در دست داشتن نوشته‌هایی چون «نخست وزیر جنایت» نسبت به عملکرد آقای نتانیاهو اعتراض می‌کردند.

بیشتر بخوانید:

رسانه‌های اسرائيلی گزارش داده‌اند آقای نتانیاهو برای یک پرونده شرکت مخابراتی مورد بازجویی قرار گرفته است، اما پلیس اسرائيل از بیان جزئيات این پرونده خودداری کرده است.

از سوی دیگر شبکه ۲ تلویزیون اسرائيل اعلام کرد که بازرسان پلیس شواهد و مدارک کافی علیه آقای نتانیاهو جمع کرده‌اند تا بتوانند علیه او اعلام جرم کنند.

اوایل ماه ژوئن بنیامین نتانیاهو به همراه همسرش سارا برای نهمین بار از سوی پلیس بازجویی شدند.

نخست وزیر اسرائيل به جز این پرونده در سه، مورد دیگر هم متهم است. یکی پرونده موسوم به هزار که در آن نخست وزیر به دریافت مستقیم رشوه و رانت‌خواری متهم است. مورد دوم پرونده دو هزار است که نتانیاهو متهم است از جایگاه نخست وزیر برای تحت فشار قرار دادن صاحب امتیاز نشریه یدیعوت آحرنوت استفاده کرده تا این نشریه اخبار بهتری را در خصوص نخست وزیر پوشش دهد.

سومین پرونده هم که تحت عنوان ۳ هزار شناخته می‌شود به ماجرای تبانی در جریان قرارداد دو میلیارد دلاری برای خرید سه زیردریایی و ۴ کشتی نظامی آلمان مربوط می‌شود.

نتانیاهو که چهارمین دوره نخست وزیر خود را پشت سر می‌گذارد هر نوع نقش داشتن در این پرونده‌های فساد را انکار کرده است.

به کانال یورونیوز فارسی در تلگرام بپیوندید