Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هویت عامل حمله به ساختمان پارلمان بریتانیا اعلام شد

Houses of Parliament
Houses of Parliament Copyright REUTERS/Hannah McKay
Copyright REUTERS/Hannah McKay
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صاح خاطر فرد شناخته شده‌ای برای سازمان‌های اطلاعاتی محسوب نمی‌شود و هنوز انگیزۀ او برای این حمله روشن نشده است.

آگهی

مردی که روز سه‌شنبه پس از کوبیدن خودروی خود به موانع مقابل ساختمان پارلمان بریتانیا بازداشت شد، صالح خاطر نام دارد. او سودانی الاصل بوده و دارای شهروندی بریتانیاست.

این خبر از سوی یک منبع امنیتی اروپایی اعلام شد. او افزود که صالح خاطر فرد شناخته شده‌ای برای سازمان‌های اطلاعاتی محسوب نمی‌شود. به گفته این منبع «انگیزۀ این حمله هنوز روشن نیست با این وجود پروندۀ این حادثه همچنان به عنوان یک حادثۀ تروریستی بررسی می‌شود.»

پلیس بریتانیا پس از آن اقدام به دستگیری این مظنون ۲۹ ساله کرد که او ابتدا خودروی خود را به سمت چند دوچرخه‌سوار و عابر پیاده راند و درنهایت نیز آن را به موانع حفاظتی مقابل پارلمان بریتانیا کوبید.

تصاویر دوربین‌های مداربسته نیز نشان داد که راننده قبل از کوبیدن خودروی فورد فیستای خود به موانع، حدود ۹۰ دقیقه با آن در خیابانهای اطراف محل حادثه پرسه می‌زده است و درنهایت نیز با دور زدن در محلی که تخلف محسوب می‌شده به سمت موانع حفاظتی یورش برده است.
در زمان حادثه دو مامور پلیس در کنار این موانع بودند که بسرعت از روی موانع پریده و خود را به محل امنی رسانده‌اند.

پلیس همچنین در ادامۀ تحقیقات برای درک علت حمله و درک انگیزه مهاجم، عصر سه‌شنبه سه محل را در مرکز انگلستان جستجو کرد؛ دو محل در شهر بیرمنگام و محل سوم در شهر ناتینگهام.

روز گذشته معاون پلیس لندن اعلام کرد که با توجه به روش کار و محل حادثه، به نظر می‌رسد که این حادثه عمدا روی داده و تروریستی بوده است.

در پی این حادثه صادق خان، شهردار لندن نیز عصر سه‌شنبه از مردم شهر خواست آرامش خود را حفظ کنند و هشیار باشند. او افزود که در روزهای پیش‌رو شمار نیروهای پلیس در سطح شهر افزایش خواهد یافت.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش هایی از «حادثه» در ایستگاه متروی آکسفورد لندن

ویدئو؛ لحظاتی پس از انفجار در ایستگاه متروی پارسون گرین لندن

ترامپ به دنبال حمله لندن: محدودیت ویزا باید تشدید شود