Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جودو؛ مدال طلا برای جودکار مجاری در دومین روز از گرند پری بوداپست

مدال طلای جودوکار مجاری در دومین روز از گرند پری بوداپست
مدال طلای جودوکار مجاری در دومین روز از گرند پری بوداپست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بهترین فن روز دوم این تورنمنت را روبین چاچک، جودوکار سوئدی در دیدار رده بندی وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مردان مقابل حریفی از هلند به اجرا درآورد. این فن پای زیبا امتیاز ایپون را برای ورزشکار سوئدی به همراه داشت.

آگهی

دومین روز از رقابت های جودو جایزه بزرگ بوداپست با جدال تماشایی میان دو قهرمان وزن منهای ۷۳ کیلوگرم مردان جذاب تر شد.

مدال طلا و عنوان بهترین جودکار مرد برای ورزشکار مجاری

میکلوس اونگواری، ورزشکار کشور میزبان که حمایت تماشاگران خودی را به همراه داشت در مبارزه پایانی مقابل ماساشی ابینوما از کشور ژاپن قرار گرفت که سه قهرمانی جهان را در کارنامه دارد. این مبارزه نزدیک با حمله جودوکار ژاپنی و بدلکاری اونگواری آغاز شد که داوران برای دادن امتیاز مجبور شدند به ویدیو چک رجوع کنند. در نهایت با تایید داوران امتیاز ایپون به ورزشکار مجاری داده شد تا وی در سن ۳۷ سالگی ضمن کسب دومین طلا در رقابت های تور جهانی جودو، عنوان بهترین جودوکار مرد روز دوم تورنمنت را نیز از آن خود کند.

میکلوس اونگواری پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست احساس خود را اینگونه بیان کرد: «دوست داشتم با این پیروزی به نوعی از همه آنچه این ورزش طی سالها به من داده بود، تشکر کنم. این ورزش محبوب من و بسیاری از این بچه هاست که در سالن برای تماشای مبارزه آمده بودند. باز هم برای خوشحال کردن این بچه ها تلاش خواهم کرد.»

بهترین جودوکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن به آییمی نوچی از کشور ژاپن تعلق گرفت. نوچی در فینال وزن منهای ۶۳ کیلوگرم زنان موفق شد در یک مبارزه نزدیک و سخت با امتیاز وازاری مارتینا ترایدوس، حریف آلمانی را شکست دهد تا برای سومین بار در سال جاری مدال طلای رقابت های تور جهانی جودو را بر گردن آویزد.

آییمی نوچی پس از کسب این موفقیت گفت: «با حریف بسیار سختی در فینال مبارزه کردم. باید صبر می ماندم تا لحظه ای که منتظرش بودم از راه برسد. خوشبختانه آن لحظه فرا رسید و من با فن «اوچی ماتا» به آنچه می خواستم، رسیدم.»

در یکی از دو دیدار رده بندی این وزن، آندریا لسکی، جودکار اسلوونایی موفق شد در جریان یک ضد حمله با اجرای فنی زیبا امتیاز پیروزی بخش ایپون را از حریف کانادایی خود بگیرد و صاحب مدال برنز شود.

طلای ۸۱ کیلوگرم برای روسیه

در وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مردان، مدال طلا به الن خوبتسوف از کشور روسیه رسید. خوبتسوف در فینال، کنیا کوهارا، حریفی از ژاپن را با امتیاز ایپون شکست داد تا پس از دو سال به نخستین مدال طلای خود در یک تورنمنت جهانی جودو دست یابد.

در وزن منهای ۷۰ کیلوگرم زنان نیز مدال طلا به ساکی نیژویی، جودوکاری از کشور ژاپن تعلق گرفت.

بهترین فن

بهترین فن روز دوم این تورنمنت را روبین چاچک، جودوکار سوئدی در دیدار رده بندی وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مردان مقابل حریفی از هلند به اجرا درآورد. این فن پای زیبا امتیاز ایپون را برای ورزشکار سوئدی به همراه داشت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ کجاکوا مرد طلایی کوزوو در گرند پری زاگرب

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت