Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

جودو؛ کجاکوا مرد طلایی کوزوو در گرند پری زاگرب

 جودو؛ کجاکوا مرد طلایی کوزوو در گرند پری زاگرب
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دارنده مدال طلای گرند اسلم پاریس برای حضور در مبارزه پایانی وزن منهای 73 کیلوگرم، روستام اوروجوف آذربایجانی، مرد شماره دو جهان را از پیش رو برداشت.

آگهی

برگزیدگان دومین روز از رقابت های جودو جایزه بزرگ کرواسی روز شنبه در آرنا زاگرب به روی سکو رفتند.

بهترین جودوکار مرد

آکیل کجواکوا، جودوکار کشور کوزوو عنوان بهترین ورزشکار روز دوم تورنمنت را از آن خود کرد.

دارنده مدال طلای گرند اسلم پاریس برای حضور در مبارزه پایانی وزن منهای ۷۳ کیلوگرم، روستام اوروجوف آذربایجانی، مرد شماره دو جهان را از پیش رو برداشت.

کجواکوا در فینال مقابل فابیو بازیل ایتالیایی، دارنده مدال طلای وزن منهای ۶۶ کیلوگرم المپیک قرار گرفت و موفق شد با امتیاز وازاری حریف خود را شکست دهد.

او بدین ترتیب برای دومین بار در سال جاری بر سکوی نخست مسابقات تور جهانی جودو ایستاد و نشان داد که کشورش در حال تبدیل شدن به یکی از قدرت های این ورزش است.

کجواکوا پس از کسب این پیروزی احساسش را اینگونه بیان کرد: «بسیار خوشحالم. وقتی می بینم در میان این همه جودوکار خوب به عنوان رسیدم به خودم می بالم. برای شرکت در این مسابقات و کسب موفقیت تلاش زیادی کردم. روز بسیار خوبی برایم بود. در تیم ما جو بسیار خوبی حکمفرما است. ما همگی به همراه کادر فنی مثل یک خانواده هستیم. وقتی مشکلی در میان باشد بین خودمان حل می کنیم. فکر می کنم این کار را خیلی راحت می کند. »

بهترین جودوکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن روز دوم به ماری ایوه گایه از فرانسه تعلق گرفت که در فینال مقابل یوکو اونو، حریف سر سخت ژاپنی یپروز از میدان خارج شد.

گایه که طلای گرند پری تفلیس را در کارنامه دارد برای کسب عنوان نخست در دسته منهای ۷۰ کیلوگرم مجبور شد یوکو انوی ژاپنی را در وقت های طلایی شکست دهد. امتیاز وزاری که او پس از گذشت ۳ دقیقه از وقت های طلایی بدست آورد حکم به قهرمانی گایه داد.

این جودوکار زن فرانسوی پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست گفت: «این عنوان برایم بسیار اهمیت دارد و کمک می کند تا در آینده قوی تر شوم، به خصوص بعد از آنچه در رقابت های قهرمانی اروپا حاصل شد. من برنامه ای که مربیان برایم درنظر گرفته اند را دنبال می کنم و با تلاش زیاد سعی خواهم کرد به عنوان قهرمانی جهان دست پیدا کنم.»

طلای ۸۱ کیلوگرم مردان برای آلمان

مدال طلای وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مردان به دومینیک راشل آلمانی تعلق گرفت.

او در فینال این وزن ماتیاس کاس، حریف بلژیکی خود را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت و برای نخستین بار قرار گرفتن بر سکوی نخست مسابقات تور جهانی جودو را تجربه کرد.

ژاپن در روز دوم نیز دستش از مدال خالی نماند

در فینال وزن منهای ۶۳ کیلوگرم زنان، نامی نابکورا از کشور ژاپن موفق شد در کمال شگفتی تینا ترستنیاک، حریف قدرتمند خود از اسلوونی را که دارنده عنوان قهرمانی المپییک است از پیش رو بردارد.

نابکورا امتیاز پیروزی بخش ایپون را از روی یک پاتک و با غافلگیر کردن حریف بدست آورد.

بهترین فن

توهار بوتبال، جودوکار اسرائیلی مجری بهترین فن روز دوم این تورنمنت بود. او در مبارزه رده بندی وزن منهای ۷۳ کیلوگرم مردان با اجرای زیبای فن «اوسوتو گاری» مقابل مارتین هویاک از کشور اسلوونی امتیاز ایپون دریافت کرد و ضمن کسب برنز این وزن کشورش را صاحب سومین مدال در تورنمنت زاگرب کرد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ مدال طلا برای جودکار مجاری در دومین روز از گرند پری بوداپست

جودو؛ مدال نقره جواد محجوب در گرند پری آنتالیا

نواک جوکوویچ برای دهمین بار قهرمان مسابقات گرنداسلم تنیس ملبورن شد