دستور خامنه‌ای به آملی لاریجانی: سریعا مفسدان اقتصادی را مجازات کنید

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دستور خامنه‌ای به آملی لاریجانی: سریعا مفسدان اقتصادی را مجازات کنید

سید علی خامنه‌ای رهبر ایران در نامه‌ای به صادق آملی لاریجانی دستور داده است مفسدان اقتصادی را سریعا و عادلانه مجازات کنند.

آقای خامنه‌ای در این نامه که در پاسخ به درخواست رئيس قوه قضائیه نوشته شده، به آملی لاریجانی پیشنهاد داده است: «در اتقان (محکم‌کردن) احکام دادگاه‌ها دقت لازم به عمل آید.»

این دستور آقای خامنه‌ای در پاسخ به نامه ۱۲ بندی است که آملی لاریجانی به رهبر ایران نوشته بود. در آن نامه رئیس قوه قضائيه ایران شرایط کنونی را «وضعیت جنگ اقتصادی با دشمنان» خوانده بود و از علی خامنه‌ای خواسته بود: «با توجه به اینکه در وضعیت جنگ اقتصادی با دشمنان هستیم، در خواست می‌شود اجازه اقدامات ویژه در برخورد قاطع و سریع با اخلالگران اقتصادی داده شود. ضمن اینکه هرگونه تعلیق و تخفیف مجازات مفسدان و اخلالگران اقتصادی ممنوع باشد.»

بیشتر بخوانید:

رهبر ایران در پاسخ کوتاه خود به نامه رئيس قوه قضائيه با پیشنهادات او موافقت کرده و افزوده است: «مقصود آن است که مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد.»

با خروج دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای با ایران، قیمت ارز افزایش کم سابقه‌ای را تجربه می‌کند و همین موضوع سبب شده مشکلات اقتصادی در جامعه ایران پدید آید. حالا صادق آملی لاریجانی با این نامه، از رهبر ایران درخواست فاز جدیدی از برخوردها با مفسدان اقتصادی را کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید