Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وزیر امنیت داخلی اسرائیل خواهان محو کامل رژیم ایران از صفحه روزگار شد

گیلاد اردان، وزیر امنیت داخلی و امور استراتژیک اسرائیل
گیلاد اردان، وزیر امنیت داخلی و امور استراتژیک اسرائیل
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رادیو اسرائیل روز سه شنبه به نقل از یک مسئول بلند پایه این کشور که نامش عنوان نشده اعلام کرد که دستگاه امنیتی و اطلاعاتی اسرائیل بسیار خوشبین است که تحریم های اعمال شده به تغییرات اساسی در ایران منجر شود و تهران را ملزم کند تا برای برای یک توافق جدید پای میز مذاکره بیاید.

آگهی

گیلاد اردان، وزیر امنیت داخلی و امور استراتژیک اسرائیل با استقبال از اجرایی شدن دور اول تحریم های یکجانبه آمریکا بر ضد تهران نسبت به سرنگونی قریب الوقوع حکومت ایران ابراز امیدواری کرده است.

آقای اردان که مسئولیت امور استراتژیک را نیز در کابینه بینامین نتانیاهو بر عهده دارد در گفتگو با رادیو اسرائیل به صراحت خواهان نابودی رژیم ایران شد و خاطرنشان کرد: «ترجیح این است که نظام ایران به کلی از صحنه جهان محو شود اما همینکه قرارداد هسته ای امضا شده در دوران اوباما با توافقی بهتر جایگزین شود جای شکرش باقی است.»

وزیر امنیت داخلی اسرائیل در این گفتگو سرنگونی رژیم ایران پس از فشارهای ناشی از اعمال تحریم های آمریکا را محتمل توصیف کرد و گفت: «ما از هم اکنون شاهد نتایج مثبت اقداماتی هستیم که از سوی دونالد ترامپ صورت می گیرد.»

گیلاد اردان در بخشی دیگر از سخنانش به اروپا تاخت و تلاش کشورهای اروپایی برای نجات برجام و تضمین عواید اقتصادی این توافقنامه برای ایران را به شدت مورد انتقاد قرار داد. او با استفاده از لحن و عباراتی بسیار تند اتحادیه اروپا را اینگونه توصیف کرد: «اتحادیه اروپا از نظر اخلاقی فاسد است و ما باید دفعه بعد که این کشورها قصد درس دادن به ما را داشتند این مسئله را به یاد داشته باشیم.»

این سخنان همزمان با امضای فرمان اجرایی دونالد ترامپ برای بازگشت دور نخست تحریم های یکجانبه آمریکا بر ضد ایران ایراد شده است.

بیشتر بخوانید:

رئیس جمهوری آمریکا هشتم ماه اوت / هجدهم اردیبهشت سال جاری با اعلام خروج کشورش از توافقنامه هسته ای با ایران تاکرد کرده بود که کلیه تحریم های لغو شده در پی این توافق باردیگر بر ضد تهران اعمال می شود. دونالد ترامپ همچنین وعده داده بود علاوه بر این تحریم ها، مجازاتهای اقتصادی سنگینی را علیه ایران وضع می کند و چنانچه شرکتهای بین‌المللی این تحریم‌ها را نقض کنند با تنبیهات سخت آمریکا مواجه خواهند شد.

غیر از آمریکا پنج کشور چین، روسیه، فرانسه، آلمان و انگلیس از دیگر امضاء کنندگان توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ با ایران بودند.

بازگشت تحریم های واشنگتن بر ضد تهران در اسرائیل به عنوان یک رویداد مهم تاریخی که می تواند زمینه سقوط رژیم ایران را فراهم کند، مورد استقبال قرار گرفته است.

رادیو اسرائیل روز سه شنبه به نقل از یک مسئول بلند پایه این کشور که نامش عنوان نشده اعلام کرد که دستگاه امنیتی و اطلاعاتی اسرائیل بسیار خوشبین است که تحریم های اعمال شده به تغییرات اساسی در ایران منجر شود و تهران را ملزم کند تا برای یک توافق جدید پای میز مذاکره بیاید.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روحانی در سوئیس:‌ ایران اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد

جنگ، تحریم، توافق؛ پیامدهای خروج آمریکا از برجام چیست؟

تیراندازی به دونالد ترامپ در یک مراسم انتخاباتی؛ رئيس جمهور سابق آمریکا مجروح شد