Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جمعیت استرالیا یک دهه زودتر از پیش بینی‌ها به ۲۵ میلیون نفر رسید

جمعیت استرالیا یک دهه زودتر از پیش بینی‌ها به ۲۵ میلیون نفر رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

داده‌ها نشان می‌دهد در هر دقیقه یک نفر به استرالیا وارد می‌شود و در هر یک دقیقه و ۴۲ ثانیه یک تولد در این کشور ثبت می‌شود.

آگهی

امروز جمعیت استرالیا، یک دهه زودتر از پیش‌بینی‌های دولتی به دلیل جذب سالانه صدها هزار مهاجر به ۲۵ میلیون نفر رسید.

داده‌ها نشان می‌دهد در هر دقیقه یک نفر به استرالیا وارد می‌شود و در هر یک دقیقه و ۴۲ ثانیه یک تولد در این کشور ثبت می‌شود درحالیکه هر سه دقیقه و ۱۶ ثانیه یک مرگ در استرالیا رخ می‌دهد. این موضوع باعث شده که تقاضا برای همه چیز از خانه گرفته تا خودرو، مدرسه، بیمارستان افزایش پیدا کند.

اداره آمار استرالیا برآورد می‌کند که جمعیت این کشور طبق روند فعلی در مدت سه سال به ۲۶ میلیون نفر برسد. در حالیکه ظرف سه سال گذشته این افزایش جمعیت ۴۰۰ هزار نفر بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

افزایش سریع جمعیت مهاجران در این کشور در افزایش جمعیت استرالیا نقش داشته است. منتقدان معتقدند که باید سیاست‌های مهاجرتی محدود شود. از سوی دیگر برخی از کارشناسان بر این باورند که غیر از شهرهایی که در سواحل شرقی استرالیا قرار دارند و تراکم جمعیتی در آن‌ها بالاست، در دیگر مناطق استرالیا فضای کافی برای جذب مهاجران وجود دارد.

تحقیقات آماری نشان می‌دهد که بیشترین مهاجران در استرالیا از کشورهای انگلیس، چین، نیوزیلند و هند هستند و بخشی از موفقیت اقتصادی این کشور بر روی فعالیت مهاجران استوار است. 

باتوجه به اینکه استرالیا جزو کشورهای توسعه یافته محسوب می‌شود، روند رشد جمعیت آن از سوی برخی کارشناسان جمعیتی غیر معمول ارزیابی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران در دولت استرالیا؛ نخست وزیر بار دیگر تهدید به برکناری شد

واکنش عفو بین‌الملل به لایحه «ترامپی» دولت استرالیا؛ آیا سفر و مهاجرت ایرانیان ممنوع می‌شود؟

قوانین مهاجرتی استرالیا باز هم سخت‌تر می‌شود؛ محدودیت‌های جدید برای صدور ویزای دانشجویی