مصباحی مقدم: آمریکا نمی‌تواند کشورهای طرف قرارداد با ایران را وادار به قطع روابط اقتصادی کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مصباحی مقدم: آمریکا نمی‌تواند کشورهای طرف قرارداد با ایران را وادار به قطع روابط اقتصادی کند

در حالی که ایالات متحده آمریکا از امروز چهارم اوت (۱۳ مرداد) فاز نخست بازگشت تحریم‌های خود علیه ایران را اجرایی می‌کند، یک نماینده سابق مجلس ایران معتقد است که اگر از ظرفیت‌های داخلی به قدری که امکان آن وجود دارد، درست استفاده شود، جهان هم با اقتصاد ایران می‌تواند کار کند.

غلامرضا مصباحی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار یورونیوز در حاشیه همایش «اکنون اقتصاد و سیاست ایران در کجا ایستاده است؟» در پاسخ به این سوال که آیا تحریم‌های آمریکا می‌تواند بر اقتصاد ایران تاثیر بگذارد، گفت: «هم اکنون نشانه‌های خیلی روشنی وجود ندارد که چنین قدرتی را بتواند اعمال کند.»

بیشتر بخوانید:

این شخصیت سیاسی اصولگرا، همچنین معتقد است که آمریکا نمی‌تواند همه کشورهای دنیا را که طرف قرارداد با ایران هستند وادار به قطع یا کاهش روابط اقتصادی با ایران کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با تردید هم به این موضوع نگاه کرد و گفت: «البته شاید بتواند اما نباید از ترس مرگ خودکشی کنیم.»

وی افزود: «۸۰ درصد اقتصاد ایران ظرفیت‌های داخلی و ۲۰ درصد مناسبات خارجی است اگر از ظرفیت‌های داخلی درست استفاده کنیم، یک اقتصاد مقتدر خواهیم داشت. در این صورت جهان با اقتصاد مقتدر خوب کار خواهد کرد.»

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید