Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

علم‌الهدی: مردم را در چنگال عده‌ای پولدار زالوصفت قرار ندهید

علم‌الهدی: مردم را در چنگال عده‌ای پولدار زالوصفت قرار ندهید
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در صورت «تماشاچی» شدن دولت و مجلس مردم باید به خیابان بیایند

آگهی

امام جمعه مشهد مردم را از تظاهرات به خاطر «پایین افتادن شکم» بر حذر داشت. آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در سخنرانی خود در نماز جمعه این هفته مشهد گفت: «در وضعیت نابسامان اقتصادی امروز دولت و مجلس تماشاچی هستند و اقدام سریع قاطعی که باید انجام بگیرد، صورت نمی‌گیرد.»

وی با اشاره به کافی نبودن لوایح در حال تصویب در مجلس در زمینه اقتصادی گفت: «ما هم از دولت و هم مجلس یک حرکت انقلابی می‌خواهیم تا تماشاچی وضع مردم نباشند که یک شب مردم بخوابند و صبح ببینند آب خوردن دو برابر شده است. این را تماشا نکنند، هیچ قدمی برندارند، مردم را در چنگال یک عده پولدار بی‌رحم و زالو‌صفت قرار دهند.»

علم‌الهدی با تأکید بر این که در صورت «تماشاچی» شدن دولت و مجلس مردم باید به خیابان بیایند، در عین حال افزود: «البته نه آنگونه که جاسوسان آمریکایی با فراخوان‌ها می‌خواهند از موقعیت سوءاستفاده کنند، مردم را به صحنه بیاورند و مقابل نظام نگه دارند. این نظام به قیمت خون بچه‌های شما به دست آمده است. به خاطر پایین افتادن شکم نباید مقابل نظام بایستید.»

نماز جمعه تحت‌الشعاع اعتراض‌ها

سخنرانی امامان جمعه در شهرهای مختلف ایران در روز جمعه ۱۲ مرداد تحت‌الشعاع اعتراض‌ها و درگیری‌ها در چند روز گذشته در شهرهای مختلف بود. آنها در سخنرانی‌های خود ضمن تأئید بحران اقتصادی موجود و به رسمیت شناختن تلویحی حق اعتراض مردم، از مخاطبان خود خواستند که علیه نظام تظاهرات نکنند.

امام جمعه اصفهان در سخنرانی خود از مردم خواست نگذارند بچه‌هایشان در خیابان‌ها اعتراض کنند.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی گفت: «گرانی وجود دارد و برخی نسبت به مالیات‌ها اعتراض دارند؛ مردم در این موضوع حق دارند. اما راه افتادن در خیابان مبنایی ندارد. صدای خود را به چه کسی می‌خواهند برسانند؟ به مسئولان؟ مسئولان که خود این موضوعات را می‌دانند.»

در جریان اعتراض‌های گسترده در روزهای اخیر، اصفهان به مدت سه روز صحنه ناآرامی و درگیری بود. جمعی از کسبه و کارگران فنی و مکانیک شهرک صنعتی امیرکبیر و خیابان شاپور جدید در حاشیه شهر اصفهان به همراه گروهی از مردم از روز سه‌شنبه در این شهر علیه گرانی و تورم تظاهرات کردند.

تظاهرات از روز سه‌شنبه تا شامگاه پنج‌شنبه در شیراز، کرج، گوهردشت، مشهد، تهران و چند شهر دیگر برپا شد و در بسیاری از موارد پلیس برای متفرق کردن مردم از گاز اشک‌آور استفاده کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گاز اشک‌آور، دود و آتش در سومین روز اعتراض‌ها در ایران

بازدید ۳۰ میلیونی؛ شروین حاجی‌پور با «آشغال» هم رکورد زد

بازداشت ده‌ها نفر دیگر در چندین شهر ایران؛ معترضان و حکومت مدعی وقوع تیراندازی شدند