داستان شگفت انگیز الماس آبی موزه واشنگتن

داستان شگفت انگیز الماس آبی موزه واشنگتن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

الماس آبی موزه واشگتن در میان نادر جواهرات گرانبهای زمین است. این الماس از عمق ۴۰۰ کیلومتری زمین می آید و رنگی بودن آن ارزش این جواهر را دوچندان می کند.

آگهی

الماس امید، که نام یکی از گرانبهاترین جواهرات دنیاست داستان شگفت انگیزی دارد.

این الماس آبی پیش از آنکه بتازگی در موزه واشنگتن به نمایش درآید در دست پادشاهان، تجار و سارقان حرفه ای زیادی دهه ها جابجا شده است.

این الماس آبی ۴۵.۴۲ قیراطی که در کنار ۴۶ تکه الماس آبی دیگر در جهان قرار دارد و در سال ۲۰۱۶ به مبلغ ۲۵ میلیون دلار فروخته شدند همگی از ۶۶۰ کیلومتری عمق زمین می آیند. تمام این الماس ها از بخش نادری از پوسته تحتانی لایه های زمین هستند.

الماس آبی شکل کریستالی کربن خالص است که تحت حرارت و فشار زیادی شکل می گیرد. محققان می گویند که الماسهای آبی در کنار مواد معدنی آبرسانی کریستالیزه شده اند که مدت ها پیش بخشی از درخت و بعد در دریا بودند اما در طول نوسانات مختلف جغرافیایی بی وقفه از صفحات سنگین ساختاری که سطح زمین را تشکیل می داد، به عمق زیاد حرکت کرده اند.

اکثر الماس ها بطور کامل رنگی نیستند و تنها می توان گفت که اکثرا زرد کم رنگ هستند. اما در جهان الماس های نادری با رنگ های زرد، قهوه ای، صورتی و یا سبز نیز موجود می باشند. اکثر الماس ها تنها در عمق ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلومتری سطح زمین بدست می آیند به همین جهت می توان گفت که الماس آبی ارزش فوق العاده ای دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

الماس سلطنتی فارنیز ۶.۷ میلیون دلار فروخته شد

تکه‌های الماس بجای مانده در صحرای سودان باقیمانده‌های یک سیاره هستند

الماس ستاره صورتی رکورد جهانی فروش را شکست