Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

صدها دلفین قربانی خطای ماهیگیران در فرانسه

صدها دلفین قربانی خطای ماهیگیران در فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جامعه محافظت از پستانداران دریایی در شهر لاروشل می‌گوید دلیل مرگ بسیاری از این حیوانات صید اشتباهی ماهیگیران است.

آگهی

فرانسه هم‌چون گذشته امسال نیز شاهد مرگ صدها دلفین در سواحل این کشور بود.

بیش از ۷۰۰ پستاندار دریایی که اکثرا دلفین هستند در فاصله بین ژانویه و آوریل ۲۰۱۸ در سواحل مختلف در فرانسه جان خود را از دست دادند.

جامعه محافظت از پستانداران دریایی در شهر لاروشل می‌گوید دلیل مرگ بسیاری از این حیوانات صید اشتباهی ماهیگیران است.

بر اساس آمار جامعه محافظت از پستانداران دریایی از میان ۶۰۰ دلفین مرده در سواحل فرانسه، روی پوست ۷۰ تا ۸۰ درصد از آن‌ها زخم‌های ناشی از صید اشتباهی ماهیگران دیده می‌شود.

دانشمندان علوم دریایی معتقدند که ۸۰ درصد از دلفین‌ها در دریا می‌‌میرند و تنها درصد کمی از آن‌ها بر روی سواحل جان خود را از دست می‌دهند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده توسط محققان علوم دریایی در زمستان سال ۲۰۱۷ بیش از ۴۰۰۰ موجود دریایی در تورهای ماهیگیری جان خود را از دست می‌دهند.

هلن پلتیه، یکی از محققان جامعه محافظت از پستانداران دریایی می‌گوید: «علاوه بر زخم‌های واضح سطحی بر روی این حیوانات دریایی، بعد از کالبد شکافی می‌فهمیم که به اعضای درونی این حیوانات نیز آسیب وارد شده است.»

اولیویه ون‌کنیه یکی دیگر از محققان جامعه محافظت از پستانداران دریایی معتقد است تغییراتی که در کشتی‌های صید ماهی برای بهینه کردن روش ماهیگیری و در نتیجه نجات دلفین‌ها تاکنون اعمال شده، موثر نبوده است.

دانشمندان علوم دریایی می‌گوید قوانین متفاوت حاکم بر ماهیگیری در مناطق مختلف اروپا یکی دیگر از موانع نجات جان دلفین‌ها است.

محققان جامعه محافظت از پستانداران دریایی معتقدند بهترین روش برای یافتن راه‌حل در جهت نجات جان دلفین‌ها همکاری دانشمندان و ماهیگران و حضور دانشمند بر روی کشتی‌های صید است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دلفین‌کشی در مجمع الجزایر فارو؛ دولت محلی درباره شکار تصمیم‌گیری می‌کند

مرگ دسته‌جمعی ماهی‌ها در خلیج پیلتون روسیه

صید ماهی از دریاچه یخ زده در فرانسه