رفع حصر؛ از تکذیب مصوبه شورای امنیت ملی تا امید به آزادی در عید قربان

رفع حصر؛ از تکذیب مصوبه شورای امنیت ملی تا امید به آزادی در عید قربان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبرگزاری فارس: «بر اساس اطلاع خبرنگار خبرگزاری فارس، شورای عالی امنیت ملی، تاکنون هیچ مصوبه‌ای در مورد رفع حصر نداشته است.»

آگهی

غلامرضا حیدری نماینده مجلس و عضو کمیته رفع حصر فراکسیون امید روز یک شنبه به نقل از علی لاریجانی رئیس مجلس اعلام کرد که شورای امنیت ملی مصوبه ای برای رفع حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد نداشته است.

روز شنبه حسین کروبی فرزند مهدی کروبی اعلام کرد که شورای امنیت ملی رفع حصر سه محصور معترض به نتایج انتخابات سال ۸۸ را تصویب کرده و برای تایید برای رهبر جمهوری اسلامی ارسال کرده است.

غلامرضا حیدری پیشتر با انتشار توئیتی حسن روحانی را مورد انتقاد قرار داده بود که در ارتباط با وعده رفع حصر هیچ اقدامی انجام نداده است.

این خبر همچنین از سوی خبرگزار فارس نیز تکذیب شده است. فارس نوشته است: «بر اساس اطلاع خبرنگار خبرگزاری فارس، شورای عالی امنیت ملی، تاکنون هیچ مصوبه‌ای در مورد رفع حصر نداشته است و اساساً موضوعات اولویت‌دار بسیار مهمی به‌ویژه در حوزه مدیریت وضعیت اقتصادی کشور و مقابله با هجمه ناجوانمردانه و غیرقانونی نظام سلطه بر علیه معیشت و زندگی روزمره مردم ایران وجود دارد که مجالی برای پرداختن به مسائلی چون حصر باقی نمی‌گذارد.»

با این حال سایت تابناک نزدیک به محسن رضایی ساعاتی پیش نوشت که احتمالا رفع حصر تا عید قربان (۳۱ مرداد ماه) انجام خواهد شد. تابناک نوشته است: «شنیده شده در صورتی که کار طبق پیش بینی و برنامه ریزی صورت گرفته دنبال شود، به منظور نمایش وحدت ملی در کشور و رفع برخی دلخوری ها بین سیاسیون، تا عید قربان اقدامات لازم در خصوص رفع حصر «میر حسین موسوی و مهدی کروبی» انجام خواهد شد و «سید محمد خاتمی» نیز در جلسه بزرگان نظام رسما حضور پیدا خواهد کرد.»

سایت تابناک نوشته است که به دلیل اینکه «کشور تحت فشارهای شدید اقتصادی» است، بسیاری از کارشناسان و سیاسیون پیشنهاد کرده اند که نمایش وحدت ملی برگزار شود. تابناک تحقق رفع حصر را موجب افزایش وحدت در درون کشور ارزیابی کرده است.

**به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ضرغامی: رفع حصر در شورای عالی امنیت ملی رای نمی‌آورد

تابش به نقل از خاتمی: رفع حصر از سوی رهبری به شورای عالی امنیت ارجاع داده شد

تحولات ایران؛ کانادا ۱۲ مقام جمهوری اسلامی را تحریم کرد