هجوم ۸۰۰ مهاجر به حصار مرزی اسپانیا برای ورود به خاک اروپا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
African migrants
African migrants   -   کپی رایت  FARO TV/REUTERS

حدود ۸۰۰ مهاجر روز پنج‌شنبه در تلاش برای ورود به خاک اسپانیا به حصار مرزی میان مراکش و منطقۀ سیوتا هجوم آوردند.

هجوم آنها کمی پس از طلوع آفتاب انجام شد و در نهایت حدود ششصد نفر از آنها توانستند از این حصار عبور کنند.

مهاجران سوراخ‌هایی را روی این حصار فلزی ایجاد کردند و به این ترتیب امکان عبور از مرز را یافتند. تلاش برای عبور از مرز باعث زخمی شدن دست‌کم ۱۳۲ تن از آنها شد و شماری از زخمی‌ها به بیمارستان منتقل شدند.

پلیس اسپانیا آنچه که در این روز اتفاق افتاده را یکی از گسترده‌ترین و خشونت‌آمیز ترین تلاش‌ها برای ورود به خاک این کشور توصیف کرد؛ مهاجران به سمت خودروهای پلیس سنگ پرتاب کردند و پنجرۀ خودروها را شکستند که این کار باعث زخمی شدن ۱۵ پلیس شد.

پلیس توانست از ورود شماری از مهاجران جلوگیری کند و تعدادی را نیز دستگیر و به خاک مراکش برگرداند.

این مهاجران که اهل سرزمین‌های جنوب قاره آفریقا هستند خود را به مراکش می‌رسانند تا از این مسیر و با بالا رفتن از حصار مرزی ۶ متری به اروپا برسند؛ آنها پس از عبور از مرز به مراکز موقت پذیرش مهاجران فرستاده می‌شوند.

ورود این تعداد قابل توجه از مهاجران در روز پنج‌شنبه، فشارها بر مقامات اسپانیا که به تازگی شمار قابل توجهی از مهاجران نجات یافته از دریای مدیترانه را پذیرفته بودند، بیش از گذشته کرد.

بنا بر گزارش سازمان بین‌المللی مهاجرت تنها در سال جاری میلادی بیش از ۲۲۷۰۰ مهاجر غیرقانونی به اسپانیا رسیده‌اند که سه برابر بیش از مدت مشابه در سال گذشته میلادی است. از این تعداد دست‌کم ۲۰ هزار مهاجر از مسیر دریا وارد این کشور شده‌اند.

بیشتر بخوانید: