پناهجویان کشتی ‌لایف‌لاین پس از یک هفته سرگردانی به جزیره مالت رسیدند

پناهجویان کشتی ‌لایف‌لاین پس از یک هفته سرگردانی به جزیره مالت رسیدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سختگیرانه‌تر شدن سیاست‌های مهاجرتی اروپا، پیش از همه گریبان پناهجویان آفریقایی را گرفته است.

آگهی

کشتی لایف‌لاین با ۲۳۳ پناهجو روز چهارشنبه و پس از یک هفته سرگردانی در دریای مدیترانه، سرانجام در بندر والِتا، پایتخت کشور مالت، لنگر انداخت. 

این قایق که به یک نهاد غیردولتی آلمانی تعلق دارد، هفته گذشته بیش از ۲۰۰ پناهجوی کشتی شکسته در دریای مدیترانه را نجات داد. با این حال نه مالت و نه ایتالیا به این کشتی اجازه پهلو گرفتن در بنادر خود را ندادند تا اروپا برای دومین مرتبه در کمتر از یک ماه با شکل جدیدی از بحران پناهجویان مواجه شود.

در حالیکه دولت مالت ناتوانی و نداشتن مجوز قانونی را به‌عنوان دلایل نپذیرفتن این قایق عنوان می‌کرد، ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا خواستار پذیرش پناهجویان لایف‌لاین به دلایل بشردوستانه از سوی مالت بود و در عین حال پیشنهاد بازداشت تمام سرنشینان آن، اعم از مهاجران و امدادرسانان و همچنین توقیف کشتی را داده بود. 

واکنش فرانسه هم به این بحران جنجالی شد. امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه کار داوطلبان حاضر در این کشتی را شبیه قاچاق‌بران انسان توصیف کرده بود. 

کشورهای مالت، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا پرتغال، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند توافق کرده اند تا پناهجویان این قایق را در خاک خود بپذیرند. 

به توییتر یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هجوم ۸۰۰ مهاجر به حصار مرزی اسپانیا برای ورود به خاک اروپا

گزارش «نگران‌کننده»‌ کمیسر حقوق بشر شورای اروپا از افزایش تهدید و حمله به حامیان پناهجویان در اروپا

پارلمان آلبانی توافق جنجالی پذیرش پناهجو از ایتالیا را تصویب کرد