سرخپوشان پایتخت لیگ هجدهم را با پیروزی آغاز کردند

پرسپولیس لیگ هجدهم را با پیروزی آغاز کرد
پرسپولیس لیگ هجدهم را با پیروزی آغاز کرد   -  Copyright  عکس از سایت نود
نگارش از Euronews

سرخ پوشان که در فصل جدید چند مهره اصلی و تاثیر گذار خود را د راختیار ندارند در نخستین گام نمایش قابل قبولی از خود ارائه کردند و برغم بدشانسی حریف در استفاده از چند موقعیت مناسب گلزنی، در نهایت پیروزی از میدان خارج شدند.

تیم فوتبال پرسپولیس تهران در نخستین هفته از هجدهمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران موفق شد با نتیجه ۱ بر صفر میزبان خود پدیده مشهد را شکست دهد و به جمع تیم های سه امتیازی روز نخست این مسابقات ملحق شود.

سرخ پوشان که در فصل جدید چند مهره اصلی و تاثیر گذار خود را د راختیار ندارند در نخستین گام نمایش قابل قبولی از خود ارائه کردند و برغم بدشانسی حریف در استفاده از چند موقعیت مناسب گلزنی، در نهایت پیروزی از میدان خارج شدند.

شاگردان برانکو ایوانکویچ برای رسیدن به گل زمان زیادی را در انتظار نماندند. در حالیکه دو تیم همچنان در پی ارزیابی یکدیگر و تسلط بر فضای بازی بودند توپ ربایی سیامک نعمتی ، مهاجم جوان پرسپولیس سبب شد تا یک پنالتی نصیب قرمزهای پایتخت شود که البته در این مسابقه به دلیل میزبانی پدیده سفید پوش شده بودند.

ضربه پنالتی را علی علیپور، دیگر مهاجم پرسپولیس و بهترین گلزن فصل گذشته لیگ برتر دقیقه هشتم مسابقه وارد دروازه میزبان کرد تا قهرمان دو دوره پیش این رقابت ها با خیالی آسوده تر به بازی ادامه دهد.

پدیده با دریافت گل نخست جلو کشید و سعی کرد با کنترل میانه میدان خود را دروازه پرسپولیس نزدیک کند.

تحرک بالا و عملکرد خوب بازیکنان میانی دو تیم سبب شد تا مسابقه به یک بازی درگیرانه تبدیل شود و موقعیت هایی بر روی دروازه هر دو تیم بوجود آید. در این میان سهم پدیده در خلق موقعیت های خطرناک بیشتر بود و پرسپولیس در نهایت با کنترل بازی توانست سه امتیاز هفته نخست را به نام خود ثبت کند.

نتایج دیگر دیدار ها

در دیگر دیدارهای هفته نخست رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران تیم های ذوب آهن، سایپا و فولاد نیز موفق شدند مقابل حریفان خود به برتری برسند.

سایپا که علی دایی را بر روی نیمکت خود دارد در یک بازی خانگی با ۳ گل سپیدرود رشت را شکست داد و ذوب آهن اصفهان با کادر جدید مربی گری خود در یک دیدار خارج از خانه از سد نساجی، تیم تازه به لیگ برتر راه یافته استان مازندران عبور کند.

تیم فولاد نماینده استان خوزستان در لیگ برتر نیز در خانه ۲ بر ۱ پارس جنوبی جم را از پیش رو برداشت.

در ادامه رقابت های هفته نخست لیگ هجدهم روز جمعه چهار دیدار انجام می شود که در مهمترین آنها استقلال تهران در خانه از پیکان میزبانی می کند.

مطالب مرتبط