Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سوریه؛ مراسم خاکسپاری قربانیان حملات داعش در سویدا

سوریه؛ مراسم خاکسپاری قربانیان حملات داعش در سویدا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مجموع این حملات ۲۴۶ کشته برجای گذاشت که بیش از نیمی از کشته‌شدگان غیرنظامی بودند. احتمال می‌رود شمار تلفات همچنان افزایش یابد زیرا شماری از زخمی‌های این حادثه در وضعیت بحرانی به سر می‌برند.

آگهی

ساکنان استان سویدا در جنوب سوریه روز پنج‌شنبه مراسم خاکسپاری بسیاری از قربانیان حملات داعش را برگزار کردند.

ستیزه‌جویان داعش یک روز پیش از این به شهر سویدا، مرکز این استان و چند روستای اطراف آن حمله کردند؛ این حملات نزدیک به ۲۵۰ کشته بر جای گذاشت.

حملات سویدا با سه بمب‌گذاری انتحاری در شهر سویدا آغاز شد و پس از آن، گروهی دیگر از مهاجمان مسلح با اسلحه و مواد منفجره به روستاهایی در شمال و شرق این شهر حمله کردند. در پایان روز نیز بار دیگر در مرکز این استان، یک انفجار روی داد.

مجموع این حملات ۲۴۶ کشته برجای گذاشت که بیش از نیمی از کشته‌شدگان (۱۳۵ نفر) غیرنظامی بودند. احتمال می‌رود شمار تلفات همچنان افزایش یابد چراکه شماری از زخمی‌های این حادثه در وضعیت بحرانی به سر می‌برند.

سویدا که ساکنان آن عمدتا دروز هستند، منطقه‌ای تحت کنترل دولت سوریه است که در جریان جنگ هفت سالۀ داخلی، از آتش درگیری‌ها نسبتا در امان بوده است. این استان همچنین در نزدیکی یکی از معدود مناطقی قرار دارد که همچنان در دست داعش است.

حملات سویدا مرگبارترین حملات داعش در این کشور از سال ۲۰۱۱ میلادی به اینسو محسوب می‌شود. در جریان درگیری‌های روز چهارشنبه در این استان ۴۵ تن از اسلامگرایان داعش نیز کشته شدند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمادگی بریتانیا برای اعطای پناهندگی به کلاه سفیدهای نجات‌ یافته از سوریه

مسکو بیش از هزار تن از پرسنل نظامی خود را از سوریه خارج کرد

رایزنی د میستورا با قدرتهای خارجی درگیر در جنگ سوریه در آستانۀ تشکیل کمیتۀ قانون اساسی