محتوای نوار مکالمه ترامپ و وکیل سابقش درباره ستاره پلی بوی

دونالد ترامپ و کارن مک دوگال
دونالد ترامپ و کارن مک دوگال
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بخشی از صحبت‌های آقای ترامپ با وکیلش در نوار منتشر شده واضح نیست اما به نظر می‌رسد دو طرف در این مکالمه ضبط شده بر سر تعریف از «پرداخت نقدی» اختلاف نظر دارند.

آگهی

یک نوار صوتی از مکالمه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با وکیل سابقش مایکل کوهن درباره یکی از مانکن‌های مجله پلی‌بوی منتشر شد.

شبکه خبری سی‌ان‌ان که این نوار را منتشر کرده درباره محتوای این مکالمه در وبسایت خود نوشت که رئیس جمهوری آمریکا در دوران کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری با وکیلش در مورد پرداخت حق‌ السکوت به زنی که چند سال پیش با او رابطه جنسی داشته گفتگو کرده است. آقای ترامپ در این نوار می‌خواهد که با پرداخت مبلغی، حق انتشار این روایت را از زنی که با او رابطه داشته بخرد.

در این نوار مکالمه مشخص می‌شود که دونالد ترامپ حدود ۱۰ سال پیش در حالی که متأهل بوده با زنی به نام کارن مک‌دوگال رابطه جنسی برقرار کرده ولی مایل نیست این راز فاش شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

متن مکالمه منتشر شده به طور کلی در زمینه‌های مختلف امور مالی جاری میان دونالد ترامپ و وکیل اوست. اما آقای کوهن در جایی از این مکالمه می‌گوید: «من باید شرکتی باز کنم تا از طریق آن حق انتشار را از شرکت آمریکن مدیا بخرم.»

بخشی از صحبت‌های آقای ترامپ با وکیلش در نوار منتشر شده واضح نیست، اما به نظر می‌رسد دو طرف در این مکالمه ضبط شده بر سر تعریف از «پرداخت نقدی» اختلاف نظر دارند.

رودی جولیانی، وکیل رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به انتشار این نوار گفت که هیچ پرداختی از سوی دونالد ترامپ انجام نگرفته است. او سندیت این نوار مکالمه را تأئید کرده اما گفته است که این مکالمه هیچ اتهامی را متوجه موکلش نخواهد کرد. وی سه‌شنبه شب در گفتگو با فاکس نیوز گفت: «هیچ گونه مورد اتهامی در این نوار وجود ندارد.»

سی‌ان‌ان تصریح کرده که این نوار در سال ۲۰۱۶ ضبط شده و از طریق لنی دیویس، وکیل مایکل کوهن در اختیار این شبکه قرار گرفته است. آقای دیویس با تأکید بر واژه «نقدی» در متن مکالمه آقای ترامپ گفته است که این پرداخت‌های غیربانکی و پولشویانه کار «قاچاقچیان» و «تبهکاران» است.

رسانه‌های آمریکا روز جمعه گذشته اعلام کرده بودند که مایکل کوهن، وکیل پیشین آقای ترامپ دو ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی گفتگوی خود با آقای ترامپ دربارۀ خرید حق روایتی را که کارن مک‌دوگال، مدل پیشین «پلی‌بوی» از رابطه با ترامپ تعریف می‌کرده، ضبط کرده است. رئیس جمهوری آمریکا نیز شنبه گذشته در واکنش به وجود این نوار انجام هرگونه تخلفی در این باره را رد کرده و کار وکیل خود را نیز «غیرقانونی» دانسته بود.

**بیشتر بخوانید: **واکنش دونالد ترامپ به خبر ضبط گفتگوهایش توسط مایکل کوهن

این مکالمۀ ضبط شده در جریان بازرسی دفتر مایکل کوهن توسط ماموران پلیس به عنوان بخشی از تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژۀ پروندۀ دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا کشف شده است.

دونالد ترامپ روز شنبه در واکنش به این خبر، در پیامی توییتری نوشت: «این موضوع که دولت در ساعات اولیه روز وارد دفتر یک وکیل می‌شود، غیرقابل تصور و بی‌سابقه است.» احتمالا این بخش پیام آقای ترامپ اشاره به حملۀ اف‌بی‌ای به دفتر مایکل کوهن در ماه آوریل دارد.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه نوشته بود: «از آن غیرقابل تصورتر اینکه وکیلی مکالمات مشتری خود را ضبط می‌کند. کاری کاملا بی‌سابقه و احتمالا غیرقانونی. خبر خوب این که رئیس جمهور محبوب شما کار اشتباهی انجام نداده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وکیل پیشین ترامپ مکالمه خود درباره مدل «پلی‌ بوی» با رییس‌جمهوری آمریکا را ضبط کرده است

رودی جولیانی: ترامپ حق‌‌السکوت استورمی دنیلز را به وکیلش برگردانده است

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت