Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نیوزیلند به استرالیا: پرچم خود را عوض کنید

نیوزیلند به استرالیا: پرچم خود را عوض کنید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ذ

آگهی

وینستون پترز، جانشین نخست وزیر نیوزیلند به استرالیا برای کپی‌برداری از طرح پرچم کشورش اعتراض کرد.

آقای پترز از استرالیا خواسته است که طرح پرچم خود را تغییر دهد چرا که وی معتقد است که این طرح برای مدت‌های طولانی بر روی پرچم نیوزیلند نقش بسته و استرالیا آن را کپی کرده است.

تنش میان این دو کشور همسایه از زمانی که جاسیندا کیت لورل آردِرْن، نخست وزیر نیوزیلند به مرخصی زایمان رفته، افزایش یافته است. وینستون پترز معاون خانم آردرن در زمان مرخصی زایمان وی به مدت شش هفته مسئولیت‌های وی را انجام خواهد داد و خانم نخست وزیر با پایان دوره مرخصی زایمان به دفتر خود باز می‌گردد.

پرچم نیوزیلند ۵۰ سال پپیش از پرچم استرالیا یعنی در سال ۱۹۰۲ به تصویب رسید. وینستن پیترز می‌گوید: «اکنون که رهبران سیاسی استرالیا تصمیم گرفته‌اند که رئیس دولت خود را داشته باشند باید پرچمشان را تغییر دهند.»

پرچم‌های نیوزیلند و استرالیا دارای یک شباهت بسیار چشمگیر هستند؛ هر دو شامل یک پس زمینه آبی سلطنتی، یک جبهه اتحاد در گوشه سمت چپ و صلیب جنوبی هستند.

وینستون پترز معاون جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند در زمان مرخصی زایمان مسئولیت‌های وی را انجام خواهد داد

بر طبق یک نظرسنجی که از سوی روزنامه کثیرالانتشار نیوزیلند هرالد صورت گرفته است، ۶۲ درصد از شرکت‌کنندگان با آقای پترز هم‌نظر هستند.

نیوزیلند در سال ۲۰۱۶ میلادی با صرف ۲۶ میلیون دلار استرالیا طرح پیشنهادی پرچم جدید خود به همه‌پرسی گذاشت که به دلیل مخالفت ۵۶.۶ درصد از رای‌دهندگان این طرح تصویب نشد. در طرح جدید از یک برگ سرخس به عنوان یکی از نمادهای این کشور استفاده شده بود.

طرح پیشنهادی پرچم نیوزیلند که در سال ۲۰۱۶ به همه‌پرسی گذاشته شد

این دو پرچم براساس پرچم بریتانیا طراحی شده است. نیوزیلند و استرالیا دو کشور مستقل هستند که از آنها با عنوان کشورهای مشترک‌المنافع یاد می‌شود چرا که تحت حمایت شاهنشاهی بریتانیا هستند.

شباهت این دو پرچم گاها دردسرساز نیز شده است. به عنوان مثال در جریان مراسم اهدا مدال‌های المپیاد ریو جای این دو پرچم با یکدیگر عوض شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیران استرالیایی از رابطه جنسی با کارکنان خود منع شدند

معاون نخست وزیر استرالیا به دلیل داشتن تابعیت مضاعف سلب صلاحیت شد

استرالیا پس از حماس و حزب الله، شبه‌نظامیان حوثی را نیز در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد