Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برلین به تحریم های اقتصادی ترکیه پایان می‌دهد

ملاقات سفیر ترکیه در آلمان با آنگلا مرکل
ملاقات سفیر ترکیه در آلمان با آنگلا مرکل
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تصمیم آلمان برای تنبیه اقتصادی ترکیه در پی بازداشت یک فعال آلمانی حقوق بشر در این کشور گرفته شد. این فرد ژوئیه ۲۰۱۷ به همراه پنج فعال دیگر حقوق بشر از جمله رئیس دفتر محلی سازمان عفو بین الملل در ترکیه دستگیر و بازداشت شد.

آگهی

آلمان تحریم های نمادین اقتصادی را که از یکسال پیش بر ضد ترکیه اعمال کرده بود، لغو کرد.

این خبر در حالی روز شنبه به تایید وزارت اقتصاد آلمان رسید که سطح توصیه های امنیتی پیشین در مورد سفر به ترکیه نیز با کاهش روبرو شده است.

برلین سال گذشته میلادی برای هرگونه وام دهی و کمک اقتصادی مرتبط با صادرات و سرمایه گذاری در ترکیه سقفی معادل یک میلیارد و پانصد میلیون یورو تعیین کرد تا از این طریق آنکارا را تحت فشار اقتصادی قرار دهد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وزیر اقتصاد آلمان با اعلام اینکه این اقدام برای سال آینده تمدید نخواهد شد به نوعی خبر منتشر شده در روزنامه فرانکفورتر آلگماینه مبنی بر لغو تحریم های نمادین ترکیه را تایید کرد.

تصمیم آلمان برای تنبیه اقتصادی ترکیه در پی بازداشت یک فعال آلمانی حقوق بشر در ترکیه گرفته شد. این فرد ماه ژوئیه ۲۰۱۷ به همراه پنج فعال دیگر حقوق بشر از جمله رئیس دفتر محلی سازمان عفو بین الملل در ترکیه دستگیر و بازداشت شد.

بیشتر بخوانید:

مجازات های نمادین اقتصادی برلین که به شکل تعیین سقف سرمایه گذاری و صادرات تعریف شده بود همواره مورد انتقاد مخالفین دولت در آلمان به خصوص اعضای حزب سبزها قرار گرفته است. مخالفان دولت آلمان این اقدام را کافی نمی دانستند و معتقد بودند که سقف تعیین شده برای اعمال مجازات اقتصادی بسیار بالا تعیین شده است.

از سوی دیگر با برداشته شدن حالت فوق العاده در ترکیه که پس از کودتای نافرجام در این کشور حکمفرما بود وزارت امور خارجه آلمان نیز بر روی پایگاه اینترنتی خود سطح هشدارهای امنیتی برای سفر به ترکیه را کاهش داد.

مقامات آلمانی در همین ارتباط هشدارهای اعلام شده در خصوص خطر بالای دستگیری افراد به خصوص در مناطق توریستی ترکیه را به کلی لغو کرده اند.

کشور هلند نیز که در پی تیرگی روابط با ترکیه ماه مارس ۲۰۱۷ از ورود دو وزیر کابینه اردوغان به خاک خود جلوگیری کرده بود روز جمعه از عادی سازی روابط با ترکیه خبر داد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اردوغان: با حل مسائل اقتصادی، ترکیه را وارد عصر جدید می‌کنم

یازده فعال حقوق بشر در ترکیه به اتهام حمایت از تروریسم محاکمه می‌شوند

آلمان: در سیاست‌ خود در قبال ترکیه تجدید‌نظر می‌کنیم