صدا و سیما برای پخش اعترافات مائده هژبری تذکر گرفت

صدا و سیما برای پخش اعترافات مائده هژبری تذکر گرفت
نگارش از Ilia Nick
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شورای نظارت بر صدا و سیما به این سازمان توصیه کرد در پرداختن به موضوعاتی که ابعاد اجتماعی، فرهنگی و قضایی دارند از «مشاوره‌های لازم» بهره‌مند شود و «هماهنگی‌های لازم» را با نهادهای ذی‌ربط انجام دهد.

آگهی

شورای نظارت بر صدا و سیمای ایران درباره پخش مستند «بی‌راهه» از تلویزیون این کشور،‌ که شامل اعترافات مائده هژبری نیز می‌شد مصوبه ای صادر کرد.

این شورا به سازمان صدا و سیما تذکر داد که پخش مستند «بی‌راهه» از تلویزیون بدون هماهنگی با قوه قضائیه صورت گرفته است و به این سازمان توصیه کرد در پرداختن به موضوعاتی که ابعاد اجتماعی، فرهنگی و قضایی دارند از «مشاوره‌های لازم» بهره‌مند شود و «هماهنگی‌های لازم» را با نهادهای ذی‌ربط انجام دهد.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این شورا «پس از بررسی گزارش‌های رسیده» در باره مستند «بی‌راهه» مدعی شده است که جریانی «هدایت شده» در خارج از کشور وجود دارد که «حرمت‌شکنی و هنجارستیزی» در فضای واقعی و مجازی ایران را در دستور کار خود قرار داده است.

شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما با نمایندگانی از اعضای سه قوه و به ریاست غلامحسین محسنی اژه‌ای روز دوشنبه ۲۵ تیر برای بررسی این موضوع تشکیل جلسه داد.

این شورا همچنین در مصوبه اخیر خود سازمان صدا و سیما را به «روشنگری افکار عمومی» در این زمینه ملزم کرده و از رویکرد این سازمان در «مواجهه منطقی با مفاسد اجتماعی و سازمان یافته» پشتیبانی کرده است.

پیش از این چند نماینده مجلس ایران و نیز انجمن حمایت از کودکان ایران به «پخش غیرقانونی» اعترافات مائده هژبری اعتراض کرده بودند. اما سازمان صدا و سیمای ایران در واکنش به این اعتراض‌ها پخش چنین برنامه ای را «وظیفه ذاتی» این رسانه دانست.

مستند «بی‌راهه» اعتراض بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخت. در این مستند ۳۰ دقیقه ای سه دختر و یک پسر در مورد فعالیت های خود در شبکه‌های اجتماعی اعترافاتی را مطرح کردند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعترافات مائده هژبری در شورای نظارت بر صدا و سیما بررسی می‌شود

اعتراض انجمن حمایت از حقوق کودکان به پخش اعترافات مائده هژبری

صدا و سیما از پخش اعترافات مائده هژبری دفاع کرد