مسابقات رالی جاده ابریشم ۲۰۱۸؛‌ مسیر جدید و دشوار

مسابقات رالی جاده ابریشم ۲۰۱۸؛‌ مسیر جدید و دشوار
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«مسابقات امسال به خاطر مسیر، تپه ها، شن و ماسه، استپ سخت خواهد بود. پیدا کردن مسیر هم خیلی خیلی دشوار خواهد بود و میزان دشواری هر روز بیشتر می‌شود.»

آگهی

مسابقات رالی جاده ابریشم ۲۰۱۸ با سالهای قبل فرق دارد. رانندگان باید در رقابتی نفس‌گیر ۲۵۰۰ کیلومتر را در مسیرهای بدون جاده و در ۷ مرحله طی کنند. تمام مسیر مسابقات در خاک روسیه قرار دارد

کمیته برگزاری مسابقات رالی جاده ابریشم ۲۰۱۸ امسال مسیر پرچالشی را انتخاب کرده است. هشتمین دوره این مسابقات از اطراف شهر آستراخان در روسیه استارت خواهد خورد و در شهر در الیستا به پایان می‌رسد. تمام مسیر مسابقه امسال از خاک روسیه می‌گذرد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مرحله آغازین رالی امسال شهر آستراخان را دور می زند و در واقع از صحرای تکی در ناحیه قالموقستان می‌گذرد مسیر مسابقه اولین دوره رالی جاده ابریشم ده سال پیش نیز از این صحرا می گذشت و امسال مرحله سوم مسابقه هم باز به این ناحیه باز می گردد.

فردریک لوکین مدیر مسابقات اتومبیلرانی جاده ابریشم می‌گوید:‌ «مسابقات امسال به خاطر مسیر، تپه ها، شن و ماسه، استپ سخت خواهد بود. پیدا کردن مسیر هم خیلی خیلی دشوار خواهد بود و میزان دشواری هر روز بیشتر می‌شود.»

بیشتر بخوانید: شمارش معکوس برای آغاز مسابقات رالی جاده ابریشم

در بخش خودرو برای اولین بار نام هیچکدام از شرکت کنندگان در مسابقه در فهرست برندگان دوره‌های پیشین قرار ندارد. از بین کسانی که برای اولین بار در مسابقات رالی جاده ابریشم شرکت می‌کنند، می‌توان به نانی روما از اسپانیا، برنده رالی داکار در سال ۲۰۱۴ اشاره کرد.

مسابقه رالی مسابقات رالی جاده ابریشم ۲۰۱۸ روز ۲۰ ژوییه شروع می‌شود. مسابقات رالی جاده ابریشم از سال ۲۰۰۹ میلادی برگزار می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رالی مراکش؛ ناکامی بزرگ العطیه و پترانسل در مرحله چهارم

رالی راه ابریشم؛ یزید راجحی قهرمانی را در میدان سرخ جشن گرفت

رالی جاده ابریشم؛ یک روز استراحت برای شروعی قوی تر