Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

وزیر سابق بریتانیا: راه خروج از بن‌بست برکسیت همه‌پرسی دوباره است

وزیر سابق بریتانیا: راه خروج از بن‌بست برکسیت همه‌پرسی دوباره است
Copyright 
نگارش از Ilia Nick
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر سابق آموزش در دولت بریتانیا روز دوشنبه اعلام کرد استراتژی تازه ترزا می،‌ نخست‌وزیر این کشور نه حامیان برکسیت را راضی کرده است و نه مخالفان آن را.

آگهی

یک وزیر سابق دولت بریتانیا پیشنهاد کرد برای برون‌رفت از بن‌بست کنونی بر سر چگونگی اجرای برکسیت، همه‌پرسی دوباره برگزار شود.

جاستین گرینینگ، وزیر آموزش سابق دولت بریتانیا روز دوشنبه اعلام کرد استراتژی تازه ترزا می،‌ نخست‌وزیر کنونی این کشور نه حامیان برکسیت را راضی کرده است و نه مخالفان آن را.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

خانم گرینینگ گفت: «داریم هواداران ماندن در اتحادیه اروپا را با توافقی از این اتحادیه بیرون می‌آوریم که همچنان با خیلی از قوانین اروپا تطابق دارد، بی آن که این توافق درباره شکل دادن این قوانین (از سوی بریتانیا) چیزی بگوید. این افراد چنین چیزی نمی‌خواهند.»

وی افزود: «این درحالی است که موافقان خروج از اتحادیه اروپا هم ناخشنودند، آنها می‌گویند فایده این (نوع خروج) چیست؟»

خانم گرینینگ وزیر آموزش سابق بریتانیا تأکید کرد که با توجه به اختلاف محافظه‌کاران و اعضای حزب کارگر درباره چگونگی انجام برکسیت، باید انتخاب نهایی را از دست «سیاستمدارانِ به بن‌بست‌ رسیده» گرفت و آن را «فارغ از توافقات پشت‌پرده» دوباره به دست مردم سپرد.

این درحالی است که سخنگوی نخست‌وزیر بریتانیا روز دوشنبه اعلام کرد تحت هیچ شرایطی همه‌پرسی دوباره بر سر برکسیت برگزار نخواهد شد. وی تأکید کرد برنامه کنونی کابینه، تنها راه رسیدن به توافقی است که اهداف دولت را برآورده ‌می‌کند.

ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا مصرانه می‌گوید راه حل کنونی دولت وی تنها راه انجام برکسیت است. عکس از رویترز

حدود دو سال پس از آنکه بریتانیایی‌ها در همه‌پرسی تاریخی برکسیت به خروج از اتحادیه اروپا رأی دادند، کابینه ترزا می، سرانجام ماه پیش و پس از ماه‌ها چالش، با کلیات طرحی تازه برای چگونگی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا توافق کردند. در این طرح تلاش شده پیوند‌های این کشور با اتحادیه اروپا همچنان استوار باقی بماند.

دو تن از وزرای کابینه وی در اعتراض به این توافق استفعا کردند اما خانم می قاطعانه به اعضای حزب محافظه‌کار خود گفته است یا از وی پشتیبانی کنند یا یکسره قید اجرای برکسیت را بزنند.

بیشتر بخوانید:

هشدار ترزا می: ممکن است هیچگاه برکسیت عملی نشود

توصیه ترامپ به می: از اتحادیه اروپا شکایت کن

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقیب بریتانیایی گالیله ظهور می‌کند

برکسیت؛ نصف واجدین شرایط رای در بریتانیا موافق برگزاری دوباره همه‌پرسی هستند

وزیر جدید برکسیت نیز دردی از دردهای دولت محافظه کار بریتانیا دوا نکرد