Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برکسیت؛ نصف واجدین شرایط رای در بریتانیا موافق برگزاری دوباره همه‌پرسی هستند

برکسیت؛ نصف واجدین شرایط رای در بریتانیا موافق برگزاری دوباره همه‌پرسی هستند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این همه‌پرسی فرضی قرار است رای‌دهندگان بین گزینه‌های: خروج از اتحادیه اروپا با توافقی که دولت بریتانیا به این اتحادیه ارائه می‌دهد، خروج از اتحادیه اروپا بدون هیچ‌گونه توافق و باقی‌ماندن در اتحادیه اروپا را انتخاب کنند.

آگهی

نصف واجدین شرایط رای در بریتانیا از برگزاری دوباره همه‌پرسی حمایت می‌کنند. شبکه خبری اسکاینوز روز دوشنبه ۳۰ ژوئیه (۸ مرداد) نتیجه یک نظر سنجی را اعلام کرد که بر اساس آن ۵۰ درصد از واجدین شرایط رای در بریتانیا از برگزاری دوباره همه‌پرسی حمایت می‌کنند.

در این همه‌پرسی فرضی قرار است رای‌دهندگان یکی از این گزینه‌ها را انتخاب کنند: «خروج از اتحادیه اروپا با توافقی که دولت بریتانیا به این اتحادیه ارائه می‌دهد»، «خروج از اتحادیه اروپا بدون هیچ‌گونه توافق» و یا «باقی‌ماندن در اتحادیه اروپا».

ترزا می‌، نخست‌وزیر بریتانیا هنوز برنامه مشخصی را برای ادامه روابط تجاری با اتحادیه اروپا بعد از عملی شدن برکسیت ارائه نکرده و این موجب آشفتگی در میان اعضای حزب او و جامعه بریتانیا شده است.

نخست‌وزیر بریتانیا در حال آماده‌سازی برنامه‌ای برای خروج از اتحادیه اروپا «بدون توافق» است.

برکسیت «بدون توافق» بدین معنی است که توافقاتی که پیش از این بر روابط دو جانبه بین اتحادیه اروپا و بریتانیا حاکم بوده است و موجبات تجارت آزاد، حقوق شهروندان و آزادی سفر و غیره را فراهم می‌کرد، دیگر اعمال نخواهد شد.

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا «بدون توافق» در ۲۹ مارس سال آینده ممکن است منجر به آشفتگی بازارهای مالی اروپا و حتی جهان شود.

بر طبق نظر سنجی شبکه خبری اسکاینوز ۷۸ درصد از واجدین شرایط معتقدند نخست‌وزیر این کشور نتوانسته است برکسیت را به درستی مدیریت کند. تنها ۱۰درصد فکر می‌کنند دولت در فرآیند مذاکرات برکسیت به خوبی عمل کرده است.

سال ۲۰۱۶ در طی یک همه‌پرسی ۵۱.۹ درصد از شهروندان بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند در مقابل ۴۸.۱ درصد که می‌خواستند بریتانیا در اتحادیه اروپا باقی بماند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر سابق بریتانیا: راه خروج از بن‌بست برکسیت همه‌پرسی دوباره است

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد