Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

شراکت ویکتورهوگو و دروازه‌بان فرانسه در متروی پاریس

نامگذاری ایستگاه‌های متروی پاریس به افتخار کسب دومین جام‌جهانی
نامگذاری ایستگاه‌های متروی پاریس به افتخار کسب دومین جام‌جهانی Copyright عکس: رویترز
Copyright عکس: رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک ایستگاه مترو در پاریس به اسم سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه نامگذاری شد و ویکتورهوگوی شاعر نیز ناگزیر شد تا سهم خود در نقشه حمل و نقل پاریس را با کاپیتان و دروازه بان تیم ملی فوتبال فرانسه تقسیم کند و به یک شراکت یک روزه با او تن دهد.

آگهی

یک ایستگاه مترو در پاریس به اسم سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه نامگذاری شد.

ویکتور هوگوی شاعر نیز سهم خود در نقشه حمل و نقل پاریس را با کاپیتان و دروازه بان تیم ملی فوتبال فرانسه تقسیم کرد و به یک شراکت یک روزه با آنها تن داد.

پس از کسب دومین جام جهانی توسط تیم ملی فوتبال فرانسه، مدیریت متروی پاریس با هدف خوشامدگویی نمادین به قهرمانان ملی این کشور، نام ۶ ایستگاه متروی پایتخت فرانسه را به اسم ۶ تن از اعضاء تیم ملی این کشور نامگذاری کرد.

بر این اساس طی روز دوشنبه، نام ایستگاه «نوتردام دشان» به «نوتر دیدیه دشان» به معنای «دیدیه دشان ما» تغییر کرد. همچنین نام ایستگاه «شانزلیزه کلمانسو» نیز به «دشان‌زلیزه کلمانسو» تغییر کرده است.

دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه اکنون جزء یکی از سه فردی است که موفق شده‌اند هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان مربی جام‌جهانی را تصاحب کنند. او پیشتر به عنوان بازیکن در تیم سال ۱۹۹۸ که فاتح اولین جام‌جهانی فرانسه شد، حضور داشت.

عکس: رویترز
نامگذاری ایستگاه مترو پاریس با الهام از اسم سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسهعکس: رویترز

همچنین نام ایستگاه ویکتور هوگو، شاعر و نویسنده نامی فرانسه به افتخار کاپیتان و دروازه بان تیم فرانسه هوگو لوریس به «ویکتورهوگو لوریس» تغییر کرده است.

ایستگاه دیگری که «شارل دوگول اتوال» (شارل دو گل، ستاره) نام داشته، روز دوشنبه به «اونا دوزتوال» به معنای«ما دو ستاره داریم» که به کسب دو جام‌جهانی از سوی تیم فوتبال فرانسه اشاره دارد، تغییر کرد. «اتوال» به معنی ستاره است و میدان شارل دو گل در انتهای بولوار شانزه‌لیزه به دلیل این که به همراه خیابان‌های اطرافش از بالا به شکل ستاره به نظر می‌رسد به این نام خوانده می‌شود.

در همین حال و در پی صعود تیم ملی انگلستان به جمع چهار تیم نهایی رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۸ که طی ۲۸ سال گذشته بی سابقه بوده است، نام ایستگاه مترو ساوت‌گیت در شهر لندن به افتخار نام مربی این تیم، به «گرت ساوت‌گیت» تغییر کرده است.

بیشتر بخوانید:

تیم ملی فوتبال فرانسه روز یکشنبه و در دیدار پایانی جام جهانی روسیه (۲۰۱۸) موفق شد با نتیجه ۴ بر ۲ تیم فوتبال کرواسی را شکست دهد و فاتح جام‌جهانی شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئوهای برگزیده هفته؛ از ریزش کوه در چین تا پیش‌بینی پیروزی روسیه در جام جهانی

حمله با چاقو در مترو لیونِ فرانسه چهار زخمی به جا گذاشت؛ حال دو تن از مجروحان وخیم است

حمله با سلاح سرد در ایستگاه متروی پاریس؛ مظنون گواهینامه ایتالیایی به همراه داشت