فرانسه دفتر تجاری خود در روسیه را بست

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فرانسه دفتر تجاری خود در روسیه را بست

فرانسه اعلام کرد دفتر «بیزینس فرانس» خود در روسیه را می بندد. یکی از دلایل سفارت فرانسه برای این کار، اخراج رئیس دفتر این تشکیلات از سوی دولت روسیه است.

بیزینس فرانس تشکیلاتی است که سازماندهی فعالیت‌های اقتصادی فرانسه در کشورهای دیگر را بر عهده دارد و در هر کشوری زیر نظر سفارت فرانسه در همان کشور اداره می‌شود.

در سال ۲۰۱۴، پس از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه و مداخله روسیه در سوریه، اتحادیه اروپا تحریم‌های شدیدی را علیه کرملین به اجرا گذاشت. در پی وضع این تحریم‌ها، کار شرکت‌های فرانسوی مستقر در روسیه بسیار دشوار شده است.

سفیر فرانسه در روسیه می‌گوید کارآیی دفتر «بیزینس فرانس» در ماه‌های اخیر بسیار کاهش یافته است. همچنین به دلیل تحریم‌ها ادامه کار شرکت‌های فرانسوی در روسیه با مشکلات جدی روبرو شده است.

آژانس خبری اینترفکس روسیه به نقل از وزیر اقتصاد روسیه می‌گوید که روسیه خواستار ادامه تبادلات اقتصادی و تجارت از طریق دفتر بیزینس فرانس بوده است و نهایتا این تصمیم مسئولان فرانسوی برای پایان دادن کار این آژانس است.

سخنان وزیر اقتصاد روسیه در حالی است که پس از تمدید تحریم‌های روسیه از سوی اتحادیه اروپا، دولت روسیه از ماه مارس گذشته بسیاری از دیپلمات‌های اروپایی از جمله رئیس دفتر بیزینس فرانس را از روسیه اخراج کرده بود.