Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

لیبی؛ هشت مهاجر از جمله شش کودک در یک کامیون یخچال‌دار جان باختند

لیبی؛ پیدا شدن جنازه هشت مهاجر از جمله شش کودک در یک کامیون یخچال‌دار
لیبی؛ پیدا شدن جنازه هشت مهاجر از جمله شش کودک در یک کامیون یخچال‌دار Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اغلب مهاجرانی که از کامیون بیرون کشیده شدند دارای ملیت های پاکستانی، بنگلادشی یا اتباعی از کشورهای عربی و آفریقایی هستند. آنها از سوی یک قاچاق بر انسان به امید یافتن قایقی برای عزیمت به سواحل ایتالیا در کامیون رها شده بودند.

آگهی

جنازه هشت نفراز جمله شش کودک روز دوشنبه در داخل کامیونی یخچال‌دار که حدود ۱۰۰ مهاجر را در نزدیکی شهر زواره لیبی حمل می‌کرد، پیدا شد.

اداره کل امنیتی این شهرِ واقع در غرب لیبی، با انتشار بیانیه‌ٔای ضمن اعلام خبر یاد شده تصریح کرد: «هشت مهاجر که در میان آنها شش کودک ، یک زن و یک مرد جوان دیده می‌شود پس از قرار گرفتن در این کامیون به مدت طولانی بر اثر کمبود اکسیژن و نرسیدن هوا جان خود را از دست داده‌اند.»

یک مسئول امنیتی در همین ارتباط افزود: «در خصوص تردد یک کامیون یخچال‌دار در شرق زواره اطلاعاتی دریافت کرده بودیم. پس از آن که وارد عمل شدیم حدود ۱۰۰ مهاجر با ملیت‌های آفریقایی و آسیایی را از آن بیرون کشیدیم.» به گفته سخنگوی اداره امنیتی شهر زواره جدا از هشت جسد یافت شده، بقیه افراد حاضر در داخل این کامیون از نظر جسمانی تحلیل رفته و در وضعیت وخیمی قرار داشتند.

بر اساس این گزارش بسیاری از افراد نجات یافته به دلیل مشکل تنفسی در حالت اضطراری به بیمارستان شهر منتقل شده و در آنجا بستری شده‌اند.

این کامیون در نزدیکی یک مجتمع گازی در نزدیکی مرز لیبی با تونس پیدا شد. مجتمع یاد شده مبدا خط لوله گازی «گرین استریم» است که لیبی را به ایتالیا متصل می کند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بنا به گزارش‌های منتشر شده اغلب مهاجرانی که از کامیون بیرون کشیده شدند دارای ملیت‌های پاکستانی، بنگلادشی یا اتباعی از کشورهای عربی و آفریقایی هستند. آنها از سوی یک قاچاقچی انسان به امید یافتن قایقی برای عزیمت به سواحل ایتالیا در کامیون رها شده بودند.

در بیانیه اداره امنیتی شهر زواره لیبی با تاکید بر اینکه مسئولان این پرونده شناسایی و تحت پیگرد قانونی واقع شده‌اند، آمده است: «این کامیون در شرایط عادی برای حمل گوشت و ماهی مورد استفاده قرار می‌گیرد.»

کامیون‌هایی از این دست به طور معمول توسط قاچاقچیان برای جابجایی مخفیانه مهاجران غیر قانونی از نقطه‌ای به نقطه دیگر و در نهایت جهت انتقال آنها به سوی سواحل مبدا سفرهای دریایی استفاده می‌شود.

حدود ۲۰ مهاجر فوریه گذشته بر اثر تصادف یکی از همین کامیون‌ها در غرب لیبی جان باختند. سال گذشته میلادی نیز ۷ مهاجر در یک کامیون یخچال‌دار رها شده از سوی قاچاقچیان جان خود را از دست داده بودند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تغییر مسیر مهاجران اروپا از لیبی به مراکش؛ اتحادیه اروپا دست به جیب می‌شود؟

شورای امنیت سران شبکه قاچاق انسان از لیبی را تحریم می کند

صدها پناهجوی غیرقانونی در آبهای مدیترانه پس از نجات به لیبی بازگردانده شدند