Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دو نوجوان فوتبالیست نجات‌یافته از غار شهروند تایلند می‌شوند

دو نوجوان فوتبالیست نجات‌یافته از غار شهروند تایلند می‌شوند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رسانه‌های محلی در طول پوشش اخبار ماموریت نجات این گروه از فوتبالیست‌های نوجوان، به بی‌شناسنامه بودن دو نفر از اعضای تیم و مربی جوان اشاره کردند و به مشکلات ۵۰۰ هزار نفر که بدون اوراق هویت در تایلند زندگی می‌کنند، پرداختند.

آگهی

دو نوجوان فوتبالیست نجات‌یافته از غار تام‌لوآنگ و مربی ۲۵ ساله‌شان مشاوره قانونی دریافت خواهند کرد تا بتوانند در عرض شش‌ ماه آینده شهروند تایلند شود.

اکپول چاناتونگ مربی تیم فوتبال، پرنچای کاملوآنگ و عبدل سام‌آن از نوجوانان نجات‌یافته بی‌شناسنامه هستند. وزارت کشور تایلند و سازمان جوانان گزارش‌های رسانه‌ها را مبنی بر نداشتن مدارک هویتی این سه نفر تایید کرده‌اند.

رسانه‌های محلی در طول پوشش اخبار ماموریت نجات این گروه از فوتبالیست‌های نوجوان، به بی‌شناسنامه بودن این سه نفر اشاره کردند و به مشکلات ۵۰۰ هزار نفر که بدون مدارک هویتی در تایلند زندگی می‌کنند، پرداختند.

مقامات تایلند قول مساعد داده‌اند تا به این دو نوجوان و مربی‌شان در فرآیند بررسی پرونده تقاضای شهروندی که قرار است شش ماه به طول انجامد، یاری برسانند.

افراد فاقد مدارک هویتی در تایلند معمولا از اقلیت‌های قومی هستند که در نزدیکی مرز‌های کشور زندگی می‌کنند و به سبب نداشتن شناسنامه از برخی حقوق و خدمات اجتماعی محروم هستند.

رویترز
هنرمندان در حال تکمیل یک نقاشی دیواری به مناسبت نجات فوتبالیست‌های نوجوانرویترز

کنشگران اجتماعی می‌گویند مراحل و فرآیند تقاضای شهروندی در تایلند بسیار کند است و در بیشتر موارد باید ۱۰ سال برای گرفتن شناسنامه صبر کرد.

با اینکه دولت تایلند برای افراد فاقد مدارک هویتی، حقوق اولیه هم‌چون آموزش اجباری و خدمات پزشکی همگانی قائل است اما این افراد به علت نداشتن شناسنامه از حقوقی چون تحصیل در مقاطع عالی و دانشگاهی، سفر به خارج و اشتغال در برخی از مشاغل محروم هستند و در نتیجه فرصتی برای تغییر وضعیت زندگی خود نمی‌یابند.

رویترز
تصویر نقاشی شده افسر نیروی دریایی که در هنگام نجات نوجوانان محبوس در غار جان باخترویترز

اکپول چاناتونگ مربی تیم فوتبال نوجوان نجات‌یافته به علت تعلق به اقلیت قومی تای‌لو هنوز نتوانسته است شهروند تایلند شود.

نداشتن مدارک هویتی برای این دو نوجوان و مربی‌شان بدین معنی است که نمی‌توانند همراه با دیگر اعضای تیم به دعوت تیم منچستر به بریتانیا بروند و یا فوتبالیست‌ حرفه‌ای شوند.

کنشگران اجتماعی در تایلند امیدوارند داستان این سه نفر توجه افکار عمومی را به وضعیت شهروندان فاقد مدرک هویت جلب کند و گام‌هایی در جهت حل مشکلات آن‌ها برداشته شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خیز هالیوود برای ساخت فیلم از داستان نوجوانان تایلندی محبوس در غار

نخستین تصاویر نوجوانان تایلندی نجات‌یافته از غار در بیمارستان

هشت نوجوان تایلندی از غار خارج شده اند