گلف‌بازی ترامپ در اسکاتلند و تجمعات اعتراضی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
گلف‌بازی ترامپ در اسکاتلند و تجمعات اعتراضی

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در نیمه دوم سفر رسمی به بریتانیا روز شنبه‌ ۱۴ ژوئیه (۲۳ تیر) به زمین‌های گلف ترنبری در اسکاتلند، که متعلق به خود اوست، رفت.

ترامپ هدف خود از سفر به اسکاتلند را «دیدارهای کاری و بازی گلف» اعلام کرده است.

همزمان با انتشار تصاویر رییس جمهور آمریکا که همراه با فرزندش، اریک ترامپ، در حال بازی گلف بودند، هزاران نفر در اعتراض به سفر وی به خیابان‌های ادینبورگ آمدند.

رییس جمهور آمریکا در حدود ساعت ۲ بعد از ظهر روز شنبه‌ ۱۴ ژوئیه برای بازی وارد زمین گلف ترنبری شد در حالیکه عده‌ای در نزدیکی زمین جمع شده بودند. ترامپ به جمعیت دست تکان داد اما با شعارهای «نه به ترامپ، نه به آمریکای نژادپرست» روبرو شد.

همزمان ۱۰ هزار نفر در خیابان‌های ادینبورگ در اعتراض به سفر رییس جمهور آمریکا، راهپیمایی کردند. همین‌طور بالون غول‌پیکر ترامپ به شکل نوزاد که پیش از این در لندن به پرواز درآمده بود، در آسمان ادینبورگ نیز دیده شد.

یک نفر نیز با پاراگلایدر در حالی‌که بر روی پرچم نوشته بود «ترامپ بسیار مایوس‌کننده» بر فراز زمین گلف ترنبری پرواز کرد. پلیس در حال تحقیق برای شناسایی این فرد است. به گفته مقامات محلی، پرواز این شخص در منطقه ممنوعه اتفاق افتاده و این فرد قانون شکنی کرده است.

هنگام ورود ترامپ به فرودگاه گلاسکو، هیچ‌کدام از مقامات بلند پایه اسکاتلند به استقبال رئیس جمهوری آمریکا نرفتند.

رییس جمهور آمریکا برای دیدار از وزیر اول اسکاتلند، نیکولا استورجن که منتقد سرسخت سیاست‌های ترامپ است تقاضایی ارائه نکرد.