Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تظاهرات همزمان با ورود دونالد ترامپ به لندن

تظاهرات همزمان با ورود دونالد ترامپ به لندن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سفارت آمریکا در بریتانیا به شهروندان آمریکایی مقیم در این کشور هشدار داده است تا کمتر در انظار عمومی ظاهر شوند و اخبار و اطلاعیه‌های پلیس را برای اطلاعات بیشتر دنبال کنند.

آگهی

همزمان با ورود دونالد ترامپ به لندن، شهروندان بریتانیایی با تجمع و سردادن شعار در برابر فرودگاه استنستد، نارضایتی خود را از دیدار رییس جمهوری آمریکا ابراز کردند.

دونالد ترامپ بعد از نشست سران کشورهای عضو ناتو در بروکسل، بعد از ظهر روز پنج‌شنبه ۱۲ ژوئیه (۲۱ تیر) برای یک سفر ۴ روزه از بریتانیا وارد لندن شد.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا تنها یک هفته پس از ورود ترامپ به کاخ سفید با رییس‌جمهور آمریکا دیدار کرد و از او برای سفر رسمی به بریتانیا دعوت به عمل آورد. سفری که پیش از این در ماه ژانویه به علت احتمال اعتراضات سراسری در بریتانیا به تعویق افتاد.

بریتانیا از هفته گذشته خود را برای تظاهرات ضد ترامپ آماده کرده است.

هنرمندان، فعالان سیاسی و دیگر شهروندان بریتانیا برای روز جمعه ۱۳ ژوئیه (۲۲ تیرماه) تظاهراتی را به نام «همه با هم در برابر ترامپ» تدارک دیده‌اند. قرار است این راهپیمایی بزرگ ساعت ۱۴ به وقت محلی از مقابل ساختمان شبکه خبری بی‌بی‌سی آغاز شود و معترضان به سمت میدان ترافلگار حرکت خواهند کرد. همچنین بالون غول‌پیکر تمسخرآمیز ترامپ به شکل نوزاد، به مدت چند ساعت بر فراز ساختمان پارلمان به پرواز در خواهد آمد.

ترامپ پس از ورود به فرودگاه استنستد مورد استقبال لیام فاکس وزیر تجارت بین‌الملل انگلیس و وودی جانسون سفیر آمریکا قرار گرفت. او سپس همراه با همسرش، ملانیا ترامپ با بالگرد به سمت اقامتگاه سفیر ایالات متحده واقع در ریجنتز پارک در شمال غرب لندن هدایت شد. شمار دیگری از معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی چون «نه به ترامپ، نه به جنگ»، «ترامپ را رها کن، با قلدری مبارزه کن»، «نه به ترامپ، نه به نژادپرستی» و سر دادن شعار به ورود رییس جمهور آمریکا اعتراض کردند.

سفارت آمریکا در بریتانیا به شهروندان آمریکایی مقیم در این کشور هشدار داده است تا کمتر در انظار عمومی ظاهر شوند و اخبار و اطلاعیه‌های پلیس را برای اطلاعات بیشتر دنبال کنند.

وودی جانسون سفیر آمریکا در لندن هفته گذشته اعلام کرده بود که مسیر سفر و مکان‌های بازدید برنامه ریزی شده برای دونالد ترامپ در بریتانیا برای جلوگیری از برخورد با مکان تجمعات اعتراضی طراحی نشده‌اند.

سفیر آمریکا تصریح کرد: «رییس جمهور قصد اجتناب از برخورد با تظاهرکنندگان را ندارد. رییس جمهور تنها قصد دارند تا سفری پربار داشته باشند.»

جانسون افزود رییس جمهور آمریکا «قدر آزادی بیان» را می‌داند و به روابط بین بریتانیا و ایالات متحده آمریکا ارج می‌نهد.

آقای ترامپ در نخستین بخش از سفر خود عصر روز ورود به بریتانیا به کاخ بلنهایم در آکسفوردشایر رفت تا در ضیافت شام با ترزا می حضور پیدا کند.

رئیس جمهوری آمریکا قرار است روز جمعه ۱۳ ژوئیه با ملکه الیزابت دوم دیدار کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گلف‌بازی ترامپ در اسکاتلند و تجمعات اعتراضی

راهپیمایی در بروکسل در آستانه نشست ناتو؛ «ترامپ جای تو اینجا نیست»

دانشجویان بریتانیایی در حمایت از فلسطینی‌های غزه و همبستگی با هم‌قطاران آمریکایی خود تجمع کردند