آمریکا: یک شبکه ارزی نیروی قدس ایران را متلاشی کردیم

آمریکا: یک شبکه ارزی نیروی قدس ایران را متلاشی کردیم
Copyright رویترز/آرشیو
Copyright رویترز/آرشیو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه داری آمریکا فعالیت این «شبکه غیرقانونی» در ماه مه مختل شد.

آگهی

معاون وزیر خزانه داری آمریکا می گوید این کشور به همراه امارات متحده عربی «شبکه ای غیرقانونی» را که اقدام به ارسال میلیونها دلار به نفع ایران می کرد متلاشی کرده است.

این خبر در حالی اعلام می شود که ایالات متحده در هفته های گذشته بر تلاش خود برای محدودسازی دسترسی ایران به ارز و عرصه تجارت بین المللی افزوده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در مورد عملیات مشترک این کشور و امارات متحده عربی اظهار داشت: «ما به طور مشترک یک شبکه مبادله ارز را که به انتقال میلیونها دلار به نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران مبادرت می کرد، متلاشی کردیم.»

به گفته سیگال مندلکر که معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی است فعالیت این «شبکه غیرقانونی» در ماه مه مختل شد. وی افزود که ایران با مبادله ارز و استفاده از نظام مالی امارات متحده عربی وجوهی را برای گروه های تحت حمایت خود در منطقه ارسال می کرده است.

معاون وزیر خزانه داری آمریکا تاکید کرد که مقامات ارشد بانک مرکزی ایران با «جعل» اسناد فعالیت خود را با استفاده از شرکت های صوری و کاغذی (شرکتی که تنها بر روی کاغذ وجود خارجی دارد) مخفی کرده بودند.

سیگال مندلکر از ارائه جزئیات بیشتر در مورد عملیات مشترک ایالات متحده و امارات متحده عربی خودداری کرد.

امارات در اوایل ماه ژوئن اعلام کرده بود که فعالیت هفت صرافی را به دلیل نقض مقررات مبارزه با پولشویی و دیگر قوانین این کشور محدود کرده است. دولت امارات متحده عربی به طور مشخص به موارد نقض مقررات از سوی این صرافی ها اشاره نکرده بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا درخواست کشورهای اروپایی برای معافیت از تحریم‌های ایران را رد کرد

آمریکا از متحدانش خواست تا منابع مالی ایران را قطع کنند

کاهش ۱۶ درصدی صادرات نفت ایران به هند