آمریکا از متحدانش خواست تا منابع مالی ایران را قطع کنند

آمریکا از متحدانش خواست تا منابع مالی ایران را قطع کنند
نگارش از Euronews

آمریکا از متحدانش خواست تا منابع مالی ایران را قطع کنند

وزیرخارجه آمریکا، مایک پمپئو که برای شرکت در نشست سران کشورهای عضو ناتو در بروکسل به سر می‌برد از متحدان اروپایی این کشور درخواست کرد تا در جهت اعمال تحریم‌های اقتصادی بر ایران با ایالات متحده آمریکا همراهی کنند.

پمپئو همچنین ایران را متهم کرد که بر خلاف قطعنامه سازمان ملل به فروش سلاح در خاورمیانه ادامه می‌دهد.

وزیرخارجه آمریکا پنج‌شنبه روز ۱۲ ژوئیه (۲۱ تیرماه) ساعتی قبل از ملاقات با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحاده اروپا در حساب توئیتری خود نوشت: «ما باید تمام منابع مالی را که رژیم [ایران] برای فعالیت‌های تروریستی و جنگ‌های نیابتی استفاده می‌کند قطع کنیم. معلوم نیست که ایران چه موقع تصمیم می‌گیرد در کدام از کشورهایمان عملیات تروریستی انجام دهد و تنش ایجاد کند.»

نشست دو روزه سران کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در بروکسل پنج‌شنبه ۱۲ ژوئیه به پایان خواهد رسید.

اعضای ناتو در پایان روز اول نشست در بیانیه‌ای از آزمایشات موشکی ایران ابراز نگرانی کرده و فعالیت‌های این کشور را عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه خواندند.

کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی متعهد شدند تا از صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران، دست نیافتن این کشور به سلاح هسته‌ای و ادامه همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای اطمینان حاصل کنند.

رویترز
سران کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالیرویترز

در بیانیه نشست ناتو در بروکسل همچنین ضمن محکوم کردن حمایت مالی از«سازمان‌های تروریستی» از ایران خواسته شد تا در مبارزه با تروریسم و دستیابی به راه‌حل‌های سیاسی در راه صلح منطقه نقش سازنده‌تری را ایفا کند.

بیشتر بخوانید: اخطار ناتو به ایران برای آزمایش‌های موشکی و تحرکات منطقه‌ای

مطالب مرتبط