Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درگیری و اعتراض به کم‌آبی در کازرون یک کشته بر جای گذاشت

درگیری و اعتراض به کم‌آبی در کازرون یک کشته بر جای گذاشت
Copyright عکس آرشیوی است
Copyright عکس آرشیوی است
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درگیری‌ میان کشاورزان و نیروهای نیروهای انتظامی در شهر کازرون بر سر جمع آوری پمپ‌های آب غیرمجاز یک کشته برجای گذاشت.

آگهی

درگیری‌ میان کشاورزان و نیروهای انتظامی در شهر کازرون بر سر جمع آوری پمپ‌های آب غیرمجاز یک کشته برجای گذاشت.

این درگیری روز پنج‌شنبه ۲۱ تیر (۱۲ ژوئیه) در حین اجرای حکم جمع‌آوری پمپ‌های آب مورد استفاده کشاورزان از رودخانه شاپور در یکی از روستاهای شهر کازرون روی داد.

به گفته محمد عبادی‌ نژاد، فرمانده انتظامی کازرون، ماموران انتظامی این شهرستان برای اجرای حکم قضائی جمع‌آوری «پمپ‌های غیر مجاز» به روستای تل کوشک حوزه انتظامی کمارج اعزام شدند که مقاومت کشاورزان و اهالی روستاهای این منطقه به درگیری شدید انجامید.

به گزارش معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس به نقل از فرمانده انتظامی شهرستان کازرون «شماری از افراد روستای یاد شده نسبت به اجرای حکم معترض شده و ضمن تمرد و تعدی نسبت به مأموران، اقدام به سنگ‌اندازی به سمت آنان و ایجاد درگیری کردند.» وی همچنین از مجروح شدن تعدادی از ماموران انتظامی در اثر پرتاب سنگ خبر داد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رودخانه شاپور بخشی از آب مورد نیاز شهرستان دشتستان و شهر برازجان در استان بوشهر را تامین می‌کند که در روزهای سیزدهم و چهاردهم تیرماه نیز شاهد اعتراضات مردم به معضل کم آبی بوده است.

به گزارش ایرنا به نقل از یک منبع آگاه، «جمع آوری موتور پمپ ها برای آن است که اندک آبی که در رودخانه جریان دارد بتواند تابستان امسال آب مورد نیاز این شهرستان دشتستان را تامین کند.»

از سوی دیگر مردم روستاهای شهرستان کازرون نیز سال هاست که برای تامین آب باغ‌ها و کشاورزی با استفاده از موتورهای پمپ، آب رودخانه را برداشت می‌کنند.

پیش از این نماینده دشتستان در مجلس ایران، مسئولین استان فارس را مقصر کم‌آبی در بوشهر دانسته و گفته بود :«علت حل نشدن مشکل آب مردم بوشهر برداشت غیرقانونی توسط موتور پمپ‌هایی است که در اطراف رودخانه شاپور در شهرستان کازرون نصب شده است.»

بحران آب در ایران در ماه‌های اخیر اعتراضات بسیاری را به دنبال داشته است. نهم تیرماه نیز خرمشهر شاهد اعتراضات و درگیری‌های گسترده به معضل کم‌آبی بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خشکسالی در قاره سبز؛ ناامیدی کشاورزان اروپا و افزایش قیمت‌ها

هشت شهری که با بحران کمبود آب روبرو می‌شوند

گزارش کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل در سالگرد مرگ مهسا امینی: آزار و اذیت حکومت ایران ادامه دارد