Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سازمان ملل: کره شمالی به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارد

سازمان ملل: کره شمالی به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارد
Copyright 
نگارش از Ilia Nick
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«بیش از نیمی از کودکان مناطق روستایی به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند و منابع آب‌ در مناطقی که ما از آن بازدید کردیم آلوده است.»

آگهی

یک مقام بلندپایه سازمان ملل متحد پس از بازدید از کره شمالی اعلام کرد که «شواهد آشکاری از نیاز به کمک بشردوستانه» در این کشور موجود است.

مارک لوکاک، مدیر کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد روز دوشنبه به پیونگ یانگ رسید و با کیم یونگ نام رئیس «مجمع عالی خلق» این کشور دیدار کرد.

آقای لوکاک که از مناطقی در جنوب شرق این کشور بازدید کرده ویدئویی را در حساب توییتر خود منتشر کرد که در آن بر نیاز مردم این نواحی به کمک‌های بشردوستانه تأکید می‌کند.

رهبر کره شمالی در حال بازدید از یک کارخانه صنایع خوراکی. عکس از رویترز

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی می‌گوید: «بیش از نیمی از کودکان مناطق روستایی به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند و منابع آب‌ در مناطقی که ما از آن بازدید کردیم آلوده است.»

آقای لوکاک همچنین حین بازدید از یک بیمارستان که از سوی سازمان ملل اداره می‌شود مشاهده کرد ۱۴۰ بیمار مبتلا به سل در آن هست اما داروهای موجود فقط برای درمان ۴۰ نفر کافی است.

گرچه کمک‌های بشردوستانه از تحریم‌های سازمان ملل بر کره شمالی معاف اند اما مقامات این سازمان می‌گویند تحریم‌های بین‌المللی علیه کره شمالی سبب شده رسیدن این گونه کمک‌ها به مردم این کشور به کندی صورت بگیرد.

بیش از نیمی از کودکان روستاها در کره شمالی به آب سالم دسترسی ندارند. عکس از رویترز

حدود ۲۰ درصد از کودکان این کشور به سوء‌ تغذیه دچار اند و به گفته بازرسان گرچه راه فعالیت امدادرسانان هموارتر شده است اما منابع مالی برای تأمین نیاز موجود هنوز ناکافی است.

سازمان ملل اعلام کرده به دلیل کمبود منابع ناگزیر است برنامه پشتیبانی از مهدکودک‌ها در کره شمالی را کنار بگذارد.

بنا بر اعلام سازمان ملل متحد بیش از ۴۰ درصد از جمعیت کره شمالی یعنی حدود ۱۰ میلیون نفر در این کشور نیازمند کمک‌های بشردوستانه اند.

بیشتر بخوانید:

لغو مانور نظامی آمریکا و کره جنوبی همزمان با تمدید تحریم‌ها علیه کره شمالی

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح کره جنوبی برای میزبانی مشترک المپیک ۲۰۳۲ با کره شمالی

پمپئو: تحریم‌های کره شمالی تا هسته‌ای‌زدایی کامل برداشته نخواهد شد

جولیانی: کیم جونگ اون برای دیدار با ترامپ التماس کرد