Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«برقص تا برقصیم»؛ واکنش عفو بین‌الملل به بازداشت مائده هژبری

«برقص تا برقصیم»؛ واکنش عفو بین‌الملل به بازداشت مائده هژبری
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«آیا فکر می‌کنید این کار جرم است؟ در ایران، بله»

آگهی

سازمان عفو بین‌الملل با انتشار یک ویدیو نسبت به بازداشت مائده هژبری، دختر ۱۷ ساله که کلیپ‌هایی از رقص خود را در شبکه های اجتماعی منتشر می‌کرد و اعترافات تلویزیونی وی اعتراض کرد. 

در ویدیوی عفو بین‌الملل که در شبکه‌های اجتماعی این نهاد مدافع حقوق بشر منتشر شده، شماری زن و مرد در وسط یک خیابان با یک آهنگ ایرانی می‌رقصند. 

در حساب کاربری توییتر سازمان عفو بین‌الملل در توضیح این ویدیو آمده است:  «فکر می‌کنید این کار یک جرم است؟ در ایران بله. مائده هژبری نوجوان به دلیل انتشار ویدیوهایش در حال رقص در اینستاگرام بازداشت شده است. ما با مردم ایران هستیم که می‌گویند با ما برقص.»

از اردیبهشت امسال برخورد با افرادی که در اینستاگرام ویدئوهایی از رقص را خود منتشر می‌کردند آغاز شده و صفحات بسیاری از آنان بسته شده است.

در روزهای گذشته بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی و به ویژه کاربران اینستاگرام، با هشتگ برقص تا برقصیم، با انتشار ویدیوهایی از رقص خود در فضای مجازی، به رویکرد پلیسی دستگاه قضایی ایران نسبت به زندگی شهروندان اعتراض کرده اند. 

سازمان عفو بین‌الملل بریتانیا هم با انتشار ویدیویی از مخاطبانش خواسته تا به جنبش اعتراض به ممنوعیت و جرم انگاری رقص در ایران بپیوندند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سه دختر جوان در نیشابور به اتهام رقصیدن در قبرستان شهدا بازداشت شدند

اعترافات مائده هژبری در شورای نظارت بر صدا و سیما بررسی می‌شود

تشدید برخورد قضائی با «شاخ‌های اینستاگرام»