صعود انگلستان به نیمه نهایی؛ سوئد حذف شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
صعود انگلستان به نیمه نهایی؛ سوئد حذف شد

مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روز شنبه در ورزشگاه سامارا آرنا با دیدار تیم‌های انگلستان و سوئد پیگیری شد و بالاخره سه شیرها پس از سال‌ها (۲۸ سال) طعم حضور در بین چهار تیم برتر دنیا را چشیدند. بیورن کویپرس هلندی این دیدار را قضاوت کرد.

شاگردان گرت ساوت‌گیت از همان ابتدا فشار را در دستور کار قرار دادند. هری مگوایر در دقیقه ۳۰ با یک ضربه سر مهار نشدنی هواداران انگلیس را به وجد آورد تا با همین تک‌گل دو تیم به رختکن بروند. تلاش های نصفه نیمه سوئدی‌ها در دقایق آغازین نیمه دوم ره به جایی نبرد تا اینکه دله آلی، هافبک تاتنهامی سه شیرها در دقیقه ۵۹ کار را تمام کرد و انگلستان را ۲ بر صفر پیش انداخت. نتیجه ای که تا پایان این دیدار پابرجا ماند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سه شیرها که با پیروزی برابر پاناما و تونس و شکست برابر بلژیک بعنوان تیم دوم گروه «جی» به دور بعدی راه یافته بودند در یک‌هشتم بلطف ضربات پنالتی کلمبیا را شکست دادند.

بیشتر بخوانید:

انگلستان با حذف کلمبیا به دور بعد جام‌جهانی صعود کرد

سوئدی ها با پیروزی برابر کره جنوبی و مکزیک و علیرغم شکست برابر آلمان به عنوان تیم اول گروه اف به دور بعد صعود کرده بودند و با عبور از سد سوییس در یک‌هشتم، امیدوارانه به دیدار انگلستان آمده بودند.

بیشتر بخوانید:

سوئد با حذف سوئیس به یک چهارم نهایی راه یافت

انگستان در نیمه نهایی بمصاف برنده دیدار کرواسی و روسیه می رود.