Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

از سازنده توصیف شدن مذاکرات خلع سلاح اتمی پیونگ یانگ توسط پمپئو تا اظهار تاسف وزارت خارجه کره شمالی

از سازنده توصیف شدن مذاکرات خلع سلاح اتمی پیونگ یانگ توسط پمپئو تا اظهار تاسف وزارت خارجه کره شمالی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر خارجه آمریکا سومین سفر خود به کره شمالی را خوب و سازنده دانست و بر پیشرفت در مذاکرات با مقامات پیونگ یانگ تاکید کرد. این در حالیست که ساعتی بعد وزیر خارجه کره شمالی با «تاسف بار» توصیف کردن این دور از مذاکرات آمریکا را به طرح درخواست های یکجانبه متهم کرد.

آگهی

مذاکرات آمریکا و کره شمالی که با هدف خلع سلاح اتمی پیونگ یانگ در جریان است ظاهرا به نتایج مثبتی رسیده است. خبرگزاری رویترز به نقل از خبرنگارانی که مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا را در سومین سفرش به کره شمالی همراهی می کردند از حصول پیشرفت های سازنده برای تعیین جدول زمانی خلع سلاح اتمی این کشور خبر داده است.

آقای پومپئو خود نیز قبل از ترک کره شمالی در گفتگو با خبرنگاران بر مذاکرات سازنده اش با مقامات پیونگ یانگ در جریان این سفر دو روزه تاکید کرد. او گفت: «مسائل پیچیده ای وجود دارد ولی تقریبا روی تمامی موارد کلیدی به توافق رسیدیم. مواردی هم هستند که باید کار بیشتری روی آنها صورت بگیرد.»

عکس از خبرگزاری رویترز
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا قبل از ترک کره شمالی در فرودگاهعکس از خبرگزاری رویترز

این در حالیست که ساعتی بعد وزارت خارجه کره شمالی با «تاسف بار» توصیف کردن این دور از مذاکرات، آمریکا را به طرح درخواست های یکجانبه متهم کرد. پیونگ یانگ در این بیانیه از مطالبات یکجانبه واشنگتن در این مذاکرات ابراز ناخرسندی و تاسف کرده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی به نقل از یکی از سخنگویان وزارت خارجه این کشور سریعترین راه حل بحران هسته ای در شبه جزیره کره را خلع سلاح اتمی کامل و جامع هر دو کشور شبه جزیره و اقدامات همگام و همزمان هر دو کشور دانسته است.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وزیر خارجه آمریکا از مکالمه تلفنی خود با دونالد ترامپ در جریان این سفر خبر داد و از پرداختن به جزییات بیشتر در مورد توافقات صورت گرفته از جمله جدول زمانی خلع سلاح کره شمالی پرهیز کرد. قرار است دور بعدی این گفتگوها دوازدهم ژوئیه با حضور مقامات پنتاگون از سر گرفته شود.

این سفر پس از آن صورت گرفت که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سنگاپور همدیگر را ملاقات کردند.

بیشتر بخوانید:

چرا توافق ترامپ و کیم برای جهان خطرناک است؟

چهار برداشت از دیدار تاریخی ترامپ و کیم

ویدئویی از هتل محل دیدار ترامپ و کیم در سنگاپور

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار خانواده‌های کره‌ای بعد از ۶۵ سال جدایی

ترامپ بابت انتقال باقیمانده اجساد سربازان آمریکا از رهبر کره شمالی تشکر کرد

هفت‌برابر گرم‌تر از خورشید؛ دانشمندان کُره‌ای با همجوشی هسته‌ای رکورد شکستند