جام جهانی فوتبال؛ نیمار «۱۴ دقیقه» غلت زد

نیمار مهاجم برزیل در جام جهانی
نیمار مهاجم برزیل در جام جهانی Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی جلب توجه تماشاگران مسابقات جام‌جهانی فوتبال به تمارض‌های مکرر مهاجم برزیلی، تلویزیون سوئیس طول زمان انجام این حرکات از سوی او را در جریان بازی‌ها محاسبه کرده است.

آگهی

در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، بیش از آن‌که راجع به ۲ گل نیمار مهاجم برزیلی صحبت شده باشد، از تمارض‌های او بعد از خطاها حرف به میان آمده است.

اکنون تلویزیون سوئیس با محاسبه طول زمان‌های غلت‌زدن‌های نمایشی و افتادن‌هایش روی زمین اعلام کرده است که این بازیکن با این حرکات مجموعا حدود ۱۴ دقیقه از وقت‌ بازی‌های این جام گرفته است.

این عدد لحظاتی را شامل می‌شوند که نیمار روی زمین دراز کشیده و بازی به خاطر او متوقف شده است. بیشترین این مدت زمان‌ها که با کورنومتر اندازه‌گیری‌ شده‌اند مربوط به بازی برزیل با مکزیک بوده است که ۵ دقیقه و ۲۹ ثانیه را دربر می‌گیرد.

خوان مارلوس اوزوریو، سرمربی مکزیک، با اشاره به حرکات نیمار آن را «مایه شرم فوتبال» خوانده بود.

زمان تمارض‌های نیمار در بازی مقابل صربستان ۱ دقیقه و ۵۶ ثانیه و در مقابل سوئیس ۳ دقیقه و ۴۰ ثانیه بوده است که با احتساب بازی مکزیک در مجموع ۱۳دقیقه و ۵۰ ثانیه را شامل می‌شده است.

تصاویر تمارض‌های نیمار در میان شبکه‌های اجتماعی به شکلی گسترده پخش شده‌اند
خبرگزاری فرانسه راهنمای تصویری از روش تشخیص تمارض از خطای حقیقی را منتشر کرده است

زمان‌های تلف‌شده در بازی‌ها

از سوی دیگر کارشناسان سایت fivethirtyeight با ملاک قراردادن مقررات فیفا، زمان‌های تلف‌شده واقعی مسابقات را اندازه گرفته‌اند و دریافته‌اند که عدد اعلام‌ شده از سوی داوران بسیار کمتر از این زمان بوده است.

در حالی که متوسط زمان تلف‌شده اعلامی از سوی داوران ۶دقیقه و ۵۹ ثانیه برای هر بازی بوده است، محاسبات متوسط وقت تلف‌شده واقعی را ۱۳ دقیقه و ۱۰ ثانیه نشان می‌دهد. امری که تفاوت حدود ۶ دقیقه‌ای را نشان می‌دهد.

اگرچه برای وقت‌های تلف‌شده توجه‌ها عمدتا به مصدومیت بازیکن‌هاست، اما طبق محاسبات این ضربات آزاد هستند که با متوسط تلف کردن ۱۰ دقیقه و ۲۹ ثانیه در هر بازی بیشترین زمان مرده را به خود اختصاص می‌دهند.

در رتبه‌های بعدی ضربات اوت با ۷ دقیقه و ۵۰ ثانیه، ضربات دروازه با ۶ دقیقه و ۳ ثانیه، ضربات کرنر با ۴ دقیقه و ۱۴ ثانیه و مصدومیت‌ها با ۴ دقیقه و ۱۰ ثانیه قرار دارند.

طبق آمار همچنین به طور متوسط در هر بازی از ۹۷ دقیقه تنها ۵۵ دقیقه توپ در گردش بوده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شرکت وزیران در جلسه هیات دولت کرواسی با لباس تیم ملی

برزیل در دومین گام به سختی کاستاریکا را شکست داد

سعودی‌ها روز ملی خود را با ستاره‌های فوتبال جهان در لباس‌های سنتی تبلیغ کردند