Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

۶۳ پناهجو در سواحل لیبی ناپدید شدند

قایق گارد ساحلی لیبی حامل پناهجویان نجات یافته
قایق گارد ساحلی لیبی حامل پناهجویان نجات یافته
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شمار پناهجویانی که امسال در آب های مدیترانه غرق شده اند از هزار نفر گذشته است.

آگهی

در پی غرق شدن یک قایق بزرگ بادی حامل پناهجویان در سواحل لیبی دست کم شصت و سه نفر ناپدید شده اند.

نیروی دریایی لیبی به نقل از شواهد مطرح شده از سوی برخی بازماندگان این حادثه ضمن تایید این مطلب اعلام کرد در میان مسافران قایق چهل و یک تن که جلیقه نجات به تن داشتند از مهلکه گریخته و توسط نیروهای امدادی از آب بیرون آورده شدند.

بر اساس این گزارش قایق غرق شده حامل دست کم یکصد و چهار پناهجو بود که روز یکشنبه در آب های پنجاه کیلومتری شرق ترابلس دچار حادثه شده بود.

روند عزیمت پناهجویان آفریقایی یه سوی سواحل کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا در حالی هر سال با گرم تر شدن هوا پر شتاب تر می شود که سران ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپایی به تازگی برای کنترل این بحران بر سر یک پروژه مشترک دوازده ماده ای به توافق رسیدند.

بیشتر بخوانید:

یک قایق گارد ساحلی لیبی که عملیات نجات این قایق را برعهده داشت جدا از نجات ۴۱ تن که لباس ایمنی به تن داشتند روز دوشنبه با حمل ۲۳۵ پناهجوی دیگر از جمله ۵۴ کودک و ۲۹ زن که همزمان در دو عملیات دیگر در همین منطقه از آب گرفته شده بودند در ساحل ترابلس پهلو گرفت.

دلیل دیر رسیدن این قایق گشتی گارد ساحلی به سواحل ترابلس نقص فنی اعلام شده است.

با احتساب حادثه ای که روز یکشنبه برای سرنشینان قایق بادی غرق شده در سواحل لیبی اتفاق افتاد شمار پناهجویانی که طی روزهای جمعه تا یکشنبه گذشته در مدیترانه ناپدید شده اند به ۱۷۰ تن رسید.

اجساد سه کودک خردسال روز جمعه پس از غرق شدن قایقی دیگری از پناهجویان در مدیترانه از آب گرفته شده بود. در این حادثه نیز حدود یکصد تن ناپدید شدند.

لیبی یکی از کشورهای اصلی ترانزیت برای سفر دریایی مهاجران آفریقایی به سوی سواحل اروپایی است. صدها تن از پناهجویانی که از فقر، ناامنی و بی ثباتی در کشورشان به تنگ آمده اند برای دستیابی به یک زندگی ساده و معمولی که منتهای آرزوهای آنهاست این راه پرمخاطره را برمی گزینند. در این میان صدها تن که از بی ثباتی در کشور لیبی به عنوان نقطه آغاز سفر اروپایی استفاده می کنند به دلیل گرفتار شدن در حوادث پیش بینی نشده جان خود را از دست می دهند.

به گزارش آژانس بین المللی مهاجرت شمار پناهجویانی که امسال در آب های مدیترانه غرق شده اند از هزار نفر گذشته است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنها در یک روز هزار پناهجوی آفریقایی در مدیترانه نجات یافتند

بیش از ۶۰ نفر در پی غرق شدن قایق حامل پناهجویان در سواحل لیبی جان باختند

کاخ ساخته شده از خون انسان به عنوان محل قربانیان آئین «وودو» تایید شد