Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بازگشت پناهجویان سوری از لبنان به سوریه آغاز شد

بازگشت پناهجویان سوری از لبنان به سوریه آغاز شد
Copyright 
نگارش از Ilia Nick
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز پنجشنبه حدود ۴۰۰ تن پناهجوی سوری از منطقه عرسال در شمال شرقی بیروت راهی سوریه شده‌اند.

آگهی

صدها تن پناهجوی سوری روز پنجشنبه لبنان را ترک کردند تا به سرزمین خود بازگردند. این اقدام در راستای انجام توافقی صورت می‌گیرد که به تازگی میان مقامات بیروت و دمشق انجام شده است.

همچنانکه دولت سوریه بخشهایی از خاک این کشور را از شبه‌نظامیان مسلح بازپس گرفته است دولت لبنان نیز بر این باور است که زمان آن فرا رسیده است که حدود ۱/۵ میلیون آواره سوری ساکن این کشور به خانه خود بازگردند.

.برخی از وسایل نقلیه‌ پناه‌جویان حاوی اسباب و اساسیه مختصر هر خانواده نیز بود.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مقامات لبنان می‌گویند روز پنجشنبه حدود ۴۰۰ پناهجوی سوری از منطقه عرسال در شمال شرقی بیروت راهی سوریه شده‌اند. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل شمار پناهجویان سوری ساکن این منطقه از لبنان را ۳۶ هزار تن برآورد می‌کند.

برخی از وسایل نقلیه‌ای که این پناه‌جویان را به سوی خانه می‌برد حاوی اسباب و اساسیه مختصر هر خانواده نیز بود.

از سوی دیگر خبرگزاری رسمی سوریه نیز اعلام کرد روز پنجشنبه صدها تن از پناهجویان ساکن لبنان به مرز این کشور رسیده‌اند و منتظرند تا با اتوبوس به منطقه محل زندگی خود بازگردند. بیشتر این کاروان پناهجویان اهالی منطقه قلمون در غرب سوریه اند؛ منطقه‌ای که سال گذشته و پس از نبردهای شدید میان ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان از یک سود و گروه‌های مسلح اسلامگرا، از جمله داعش و جبهه‌النصره، به دست نظامیان حامی اسد افتاد.

مدارک پناهجویان در مرز لبنان و سوریه بررسی می‌شود. عکس از رویترز

وزارت خارجه لبنان اخیرا پذیرش تقاضای اقامت کارکنان آژانس پناهندگان سازمان ملل در این کشور را متوقف کرده است و مدعی است فعالیت این سازمان بازگشت پناهجویان سوری به کشورشان را دشوار می‌کند.

براساس نظرسنجی اخیر آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد ۹۰ درصد از پناهندگان سوری ساکن لبنان خواهان بازگشت به کشور خود هستند اما با توجه شرایط اقتصادی دشوار و ناامنی کشور خود ناگزیرند مدتها منتظر بمانند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ممنوعیت ورود پناهجویان سوری به سواحل یکی از شهرهای ترکیه با وتوی شهردار معلق شد

مکلن شهری کوچک در بلژیک، نمونه موفق درمیزبانی پناهجویان

فرانسه؛ شورای قانون اساسی اصل «برادری» جمهوری را به اصول دیگر ترجیح داد