Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سفر بولتون به مسکو؛ ترامپ و پوتین در «کشور ثالث» دیدار می کنند

سفر بولتون به مسکو؛ ترامپ و پوتین در «کشور ثالث» دیدار می کنند
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به اعلام دستیار سیاست خارجی کاخ کرملین جان بولتون در مورد خروج آمریکا از برجام، کره شمالی، وضعیت سوریه و اوکراین با رئیس جمهوری روسیه گفتگو کرده است.

آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه با جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در مورد «گام های اولیه» برای بهبود روابط و دیدار سران دو کشور گفتگو کرد.

بنا به اعلام کاخ کرمیلن دو طرف بر سر دیدار رهبران دو کشور در «کشور ثالث» به توافق رسیدند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ تاکنون با ولادیمیر پوتین دیدار نکرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

روابط دو کشور بر سر اختلاف در مورد جنگ داخلی سوریه، بحران اوکراین و تحقیق در مورد دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به سردی گرائیده است.

به گفته یوری یوشاکوف، دستیار سیاست خارجی کاخ کرملین دو طرف همچنان به چند هفته دیگر برای فراهم کردن مقدمات دیدار سران دو کشور نیاز دارند. وی تاکید کرد که مسکو و واشنگتن زمان و مکان نشست دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین را روز پنجشنبه اعلام خواهند کرد.

طبق اعلام این مقام روس جان بولتون در مورد خروج آمریکا از برجام، کره شمالی، وضعیت سوریه و اوکراین با رئیس جمهوری روسیه گفتگو کرده است. به گفته یوری یوشاکوف ولادیمیر پوتین در این دیدار تاکید کرده که مسکو در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ ایالات متحده دخالت نکرده است.

بنا به همین گزارش دو طرف در مذاکرات روز چهارشنبه در مورد تحریم های واشنگتن علیه روسیه گفتگو نکردند.

رئیس جمهوری روسیه در دیدار با مشاور امنیت ملی آمریکا تصریح کرد که روابط دو کشور «در بهترین شکل خود» نیست. با این حال ولادیمیر پوتین گفته که سفر جان بولتون امیدها برای برقراری رابطه کامل بین روسیه و آمریکا را افزایش داده است.

پیش از این یک مقام آمریکایی از بررسی هلسینکی، پایتخت فنلاند به عنوان مکان احتمالی دیدار دونالد ترامپ با ولادیمیر پوتین خبر داده بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: پوتین از اوباما بهتر است

هشدار و موضع پوتین نسبت به استخراج ارز‌های دیجیتال در روسیه

پوتین برای تامین کسری بودجه جنگ اوکراین دست به دامن شرکت‌ها و ثروتمندان شد