Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ: پوتین از اوباما بهتر است

ترامپ: پوتین از اوباما بهتر است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دو ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دو رقیب دموکرات و جمهوریخواه به پرسشهای حاضران درباره مسائل دفاعی و امنیت ملی پاسخ گفتند.

آگهی

دو ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دو رقیب دموکرات و جمهوریخواه به پرسشهای حاضران درباره مسائل دفاعی و امنیت ملی پاسخ گفتند. البته هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ به طور جداگانه در این نشست حاضر شدند و رو در روی هم قرار نگرفتند.

خانم کلینتون، بار دیگر مجبور شد درباره اتهام سهل انگاری در ارسال ایمیلهای محرمانه توضیح بدهد.

دونالد ترامپ، حدود یک ماه و نیم قبل در اظهار نظری غیرمنتظره، از روسیه خواسته بود که با نفوذ در ایمیل های هیلاری کلینتون، ایمیلهایی را که گفته می شود گم شده اند پیدا کند.

هیلاری کلینتون، نامزد دموکراتها گفت: «اسناد و مدارک محرمانه در سربرگ خود عنوانی حاکی از محرمانه بودن دارند. عنوانی مثل “فوق سِرٌی” یا “سِرٌی” یا “محرمانه”. همان طور که گزارش وزارت دادگستری تایید کرده است، هیچ کدام از ایمیلهایی که توسط من ارسال شده است این عنوان را نداشتند.»

چند ماه قبل روسیه از سوی دموکراتها به هک کردن ایمیلهای کمیته ملی دموکراتها متهم شد تا به کارزار انتخاباتی آقای ترامپ کمک کند.

دونالد ترامپ با تمجید از ولادیمیر پوتین گفت که او رهبری بسیار بهتر از باراک اوباما بوده است. حدود نه ماه قبل هم دونالد ترامپ از این که توسط ولادیمیر پوتین فردی «بااستعداد» توصیف شده بود ابراز رضایت کرده بود.

دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان گفت: «من به ولادیمیر پوتین و باراک اوباما نگاه می کردم که به هم خیره شده بودند. فهمیدم که این دو نفر کسانی نیستند که بتوانند با هم کنار بیایند. می دانید قسمت زیبای این کنار آمدن چیست؟ روسیه همان قدر به دنبال شکست دادن داعش است که ما می خواهیم این کار را انجام بدهیم. به نظر شما این فوق العاده نیست که ما با همکاری روسیه این کار را بخوبی انجام بدهیم؟»

بر اساس اغلب نظرسنجیها هیلاری کلینتون همچنان پیشتاز است اما در هفته های اخیر دونالد ترامپ موفق شده است فاصله خود را با هیلاری کلینتون کم کند. در اغلب نظرسنجیهای معتبر، فاصله دو رقیب به کمتر از دو درصد رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفر بولتون به مسکو؛ ترامپ و پوتین در «کشور ثالث» دیدار می کنند

اتحاد رقبای جمهوری‌خواه در پی سوء قصد نافرجام؛ نیکی هیلی: جمهوری اسلامی در زمان ترامپ ضعیف شد

ایران ادعای طرح‌ریزی برای ترور ترامپ را رد کرد؛ باقری: ترور سلیمانی را از راه قضایی پیگیری می‌کنیم